Bijlage Q. 10 Terrein. De bestrating rondom de cokesbreekinrichting werd gedeeltelijk vernieuwd. Kolenloods. De rij vloer boven in de loods werd gedeeltelijk van nieuwe planken voorzien. Elevator. Aan den elevator werd een nieuw tandwiel met rol- ketting aangebracht. Schoorsteenen. Door de firma Aartsen te Amsterdam werden de schoorsteenen nagezien en gedeeltelijk van nieuwe banden voorzien. De schoorsteen van het ketelhuis werd rechtgezet, terwijl schoorsteen no. 2, die niet meer gebruikt wordt, gedeeltelijk gesloopt moest worden. Het waterreservoir werd opnieuw geschilderd. De rookkanalen van schoorsteen no. 3 werden schoon gemaakt. Ovens. Op 31 December 1940 waren voor de gasproductie beschikbaar4 kamerovens elk met 3 kamers. Op dien datum had oven no. 1 1152 vuurdagen. 2 2071 3 50 4 2715 Oven no. 3 werd op 11 November in gebruik ge nomen, terwijl oven no. 4 op dien datum buiten be drijf werd gesteld. Deze oven zal het volgend jaar van een nieuwen generator worden voorzien en de kamers zullen gedeeltelijk worden vernieuwd. De werkvloer boven de kamerovens werd vernieuwd. Op 5 October Bijlage Q. 11 werd door de Nederlandsche ovenbouw-maatschappij met den bouw van den nieuwen 5-kameroven begonnen. De amoniakleidingen van kameroven no. 3 werden vernieuwd. Cokesbreekinrichting. Verschillende platen en onderdeden werden ver nieuwd. De staaldraden van de hijschinrichting moesten tweemaal worden vernieuwd. Gashouders. De gashouders vereischten ook dit jaar veel onder houd. Voortgegaan werd met het versterken van den omloop; gashouder 2 werd gedeeltelijk geschilderd. Zuiverkisten. In 1940 werden 6 kisten van versche ijzeraarde voor zien. De gummidichting van een kist werd vernieuwd. Stoomketels. Stoomketel 1 werd door de firma Doorgeest te Amsterdam gereinigd en daarna door het stoomwezen goedgekeurd. De beide ketels werden voorzien van een onder- blaasinrichting, terwijl de roosters door nieuwe ver vangen werden, zoodat thans meer bries gestookt kan worden en daardoor meer cokes voor den verkoop vrij komt. Gelijkstroominstallatie. Zoowel de stoommachine alsook de gelijkstroom installatie werkte het geheele jaar zonder storing en heeft ons in de eerste oorlogsdagen goede diensten bewezen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 193