Bijlage P. 10 Zooals hiervoor reeds werd medegedeeld werden op 10 Mei verschillende kabels beschadigd door het springen van bruggen, waardoor vrijwel de geheele plaatselijke levering gestoord werd. Eén van de hoog- spannings-voedingskabels kon in bedrijf blijven, waar over de buitenwijken ten oosten van de singels konden worden gevoed. Wel ontstond ook in deze wijken eenige stagnatie, doch dit kon denzelfden dag nog worden hersteld. Met de overige herstelwerkzaam heden werd op 11 Mei begonnendeze waren op 12 Mei in den voormiddag zoover gevorderd, dat de stroomlevering in de stad weer kon plaats hebben, met uitzondering van de Hoven, waar wegens de vele beschadigingen van woningen slechts geleidelijk kon worden ingeschakeld. De hoogste belasting bedroeg 1420 k.w., dus 100 k.w. lager dan over het vorige jaar, wat zijn oorzaak vindt in het feit, dat in de wintermaanden geen etalage verlichting mocht worden ontstoken. De kolenprijzen waren aan het einde van het jaar aanmerkelijk gestegen, waardoor de financieële uit komst nadeelig wordt beïnvloed, omdat voor de ge wone tarieven geen kolenclausule bestaat. Slechts van de grootverbruikers wordt een kolenbijslag ge heven. Voor de verdere financieële aangelegenheden mag worden verwezen naar de balans en verlies- en winst rekening. Eenige hierbij gevoegde staten geven nog een overzicht van de totale lengte van het kabelnet, het aantal en ver mogen van de geplaatste motoren, het aantal in het net geplaatste transformatoren, de hoeveelheid en de Bijlage P. 11 soort van de in gebruik zijnde meters, het aantal ver bruikers met de aansluitwaarde, een en ander gesplitst naar de verschillende categorieën, den stroomverkoop over 1940 en een overzicht van den stroomverkoop over de laatste tien jaren. De Directeur van het Gem. Electr. Bedrijf L. VAN DEN BEUKEL.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 179