Bijlage P. 8 bouw van de nieuwe telefoon-centrale nog niet ge reed kwam. Het hoog- en laagspanningskabelnet onderqing qeen uitbreiding. Wel moesten verschillende kabels, welke bij het springen van de bruggen op 10 Mei vernield werden worden hersteld. Bij de Deventerbrug moesten twee hoogspanningskabels 3 X 35 qmm, met een totale lengte van 156 meter, worden vervangen; een laag spanningskabel 4 X 35 qmm en een telefoonkabel, respec tievelijk 63 en 74 meter lang, moesten eveneens worden vernieuwd. Bij de Larebrug moesten twee kabels ver vangen worden n.l. één hoogspanningskabel 3X16 qmm en een laagspanningskabel 4X70 qmm, beide met een lengte van 40 meter. Deze kabels werden nu door de grachten gelegd. Bij de Spittaalbrug werden twee abels vernield, doch slechts één hoogspanningskabel X 16 qmm werd over een lengte van 66.5 meter ver vangen. Deze kabel werd over een noodstelling ge legd, waarover ook een tijdelijke gasleiding werd aan gebracht. Een aantal nevenaansluitingen werd vervangen door kabelaansluitingen. Het uitwisselen van meters, welke voor ijking in aanmerking kwamen, had regelmatig voortgang. Uit gewisseld en ter ijking gezonden werden in totaal 705 meters, waarvan 37 driephasen en 668 eenphase meters. fgevoerd werden wegens onherstelbaar defect of ver oudering totaal 50 stuks, waarvan 3 stuks driephasen en 47 stuks eenphase meters. Een groot deel hiervan werd beschadigd op 10 Mei. De achterstand in het ijken van de in het net geplaatste meters wordt geleidelijk ingehaald. Waarschijnlijk is Bijlage P. 9 zeer binnenkort een wettelijk voorschrift voor de ijking van meters te verwachten. Het onderhoudswerk werd regelmatig verricht. Hoog spanningsruimten en kabelverdeelkasten werden schoon gemaakt en gecontroleerd. Het kabelnet werd regelmatig onderzocht, terwijl ook de aansluitingen met bijbehoorende meterleidingen werden gecontroleerd. Op 27 en 29 April werd de stroomlevering van de P. G. E. M. gedurende enkele minuten onderbroken. Op 25 Januari moest een huisaansluiting vernieuwd worden wegens beschadiging van den kabel bij werk zaamheden in den grond gedurende de vorstperiode. Op 21 Februari bleek eveneens tengevolge van ver richt graafwerk een laagspanningskabel in het Hooge- straatje defect. Op 14 Maart werd, door het uitvallen van de olie schakelaar in de hoogspanningsruimte Jacob Damsingel wegens overslag op een isolator in de hoogspannings ruimte Spieker en Elferink, het Noorderhaven kwartier afgeschakeld. Op 29 Juli bleek een ongepantserde (oorlogs)kabel van een huisaansluiting op den Coehoornsingel defect. Op 27 Juli ontstond storing door een defect in den hoogspanningskabel in de Vischpoortstraat. De oorzaak hiervan moet waarschijnlijk gezocht worden in een constructiefout in den kabel. Op 2 December werd de stroomlevering in de binnen stad gestoord door het uitvallen van een olieschakelaar in de hoogspanningsruimte bij de voormalige leeszaal, doordat in een tijdelijke aansluiting aan de IJsselbrug een heftige sluiting ontstond. Deze storing kon spoedig worden opgeheven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 178