Bijlage P. 6 Het aantal afgegeven kwu volgens het vastrecht tarief omvat zoowel den stroom afgegeven a 5 als dien a 7 cent per kwu. In totaal werden hiervoor afgegeven 1.235.074 kwu. Hiervan a 5 cent353.045 Blijft a 7 cent882.029 kwu. Het aantal kwu a 5 cent bedroeg dus ruim 28 van het totaal verbruik volgens het vastrechttarief. Met uitzondering van het verbruik voor kleinkracht en voor nachtstroom was het verbruik van de overige categorieën lager dan over het vorige jaar. Het ver bruik volgens dubbeltarief nam iets toe, doch is meer aan verschuiving toe te schrijven. De totale omzet was belangrijk lager dan over 1939, waaraan de toestand, zooals die is ingetreden na 10 Mei, niet vreemd is. Vóór dien datum, dus over de eerste vier maanden van het jaar, was de totale stroomverkoop reeds 58.000 kwu hooger dan over hetzelfde tijdvak van 1939, doch daarna trad een sterke daling in, vooral over de maanden direct daarna. Tegen het einde van het jaar scheen het verbruik voor industrieele doeleinden zich eenigs- zins te herstellen, doch het huishoudelijk verbruik (vast- rechtverbruik) was des te ongunstiger, omdat door winkels, welke anders in dat tijdvak hun topverbruik hebben, nu zeer weinig afnamen. De verduisterings maatregelen, waardoor de etalages in het geheel niet en de winkelruimten slechts spaarzaam konden worden verlicht, zijn hiervan oorzaak. Onze verwachting, dat het huishoudelijk verbruik aanmerkelijk zou toenemen, kon niet in vervulling gaan door de inmiddels inge treden rantsoeneering. Dat niettegenstaande den terug gang van het vastrechtverbruik het percentage van Bijlage P. 7 het aantal afgegeven kwu a 5 cent per kwu onge veer 4 °/o hooger is dan over het vorige jaar, wijst erop dat de overgang op dat tarief nog door gaat. Het aantal verbruikers steeg met 81 tot 5357 op 31 December. In de maand Mei moesten ongeveer 40 aansluitingen buiten bedrijf worden gesteld wegens beschadiging van de woningen, waardoor deze gedurende korteren of langeren tijd onbewoonbaar werden. Geleidelijk is een aantal daarvan weder in bedrijf gesteld, doch een ge deelte bleef nog buiten bedrijf. Verder is ook het aan tal buiten bedrijf zijnde installaties nog vrij groot, meestal onder de kleinere woningen. Het aantal gemeentelijke installaties bedroeg op 31 December 574 en neemt, doordat deze in eigendom aan de verbruikers overgaan en slechts enkele nieuwe aangelegd worden, eerder af dan toe. Het aantal geplaatste motoren steeg met 9 stuks met een vermogen van 14 p.k., dus allen motoren van klein vermogen. Het aantal in het net geplaatste transformatoren bleef gelijk, doch het vermogen nam toe met 25 K.V.A., door verwisseling van een transformator van 60 door een van 85 K.V.A. bij de firma Reesink. Voor werkzaamheden bij het herstel van de IJssel- brug werden tijdelijk twee transformatoren van 100 K.V.A. opgesteld in noodruimten. Dit jaar werden slechts drie transformatoren aan revisie onderworpen, welke geheel in orde bleken te zijn. Ook aan de overigen kwamen geen defecten voor. De in de begrooting opgenomen bouw van een hoog spanningsruimte moest worden uitgesteld, doordat de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 177