Bijlage O. 18 24 Juli, 26 Juli, 13 Augustus, 28 Augustus, 7 October, 17 October, 23 October en 24 October. VI. NEVENWERKZAAMHEDEN. 1. Werkloosheidsverzekering. In totaal werd aan kasuitkeeringen een bedrag van f 32832.04 door 33 werkloozenkassen van diverse organisaties verstrekt. Enkele verschillen van geringe beteekenis omtrent kasuitkeering werden in overleg met de hoofd- en afdeelingsbesturen opgelost. Op ver schillende tijdstippen werd op het teekenen door werk- loozen controle uitgeoefend, waarbij enkele op- en aanmerkingen door dezen dienst aan de desbetreffende organisaties werden gemaakt, terwijl voorts, waar noodig, nadere aanwijzingen werden gegeven. 2. Jeugdregistratie. Ook dit jaar hebben de werkzaamheden zich in hoofdzaak bepaald tot het bijhouden der reeds geregi- streerden, tot het inschrijven van de jongens, die in de gemeenten Warnsveld en Zutphen zijn komen wonen en tot het inschrijven der jongens, die in den loop van het jaar in deze gemeenten de scholen hebben verlaten. Door verschillende besprekingen werd evenals in voorgaande jaren getracht de volle medewerking van de werkgevers te verkrijgen, wat evenwel niet altijd succes had20 van de werkgevers bleef ook thans in gebreke de antwoordkaarten op tijd weder in te zenden. Hoewel het meerendeel der hoofden van scholen hun Bijlage O. 19 steun, betreffende het verstrekken van lijsten van ver trekkende leerlingen e.d. ten volle verleenden, bleven toch nog enkelen afzijdig. Moest het vorige verslagjaar een afname van het aantal jeugdigen tusschen 14—21 jaar dat zich liet registreeren worden geconstateerd, dit jaar gaf een aanzienlijke stijging te zien. Werden in 1939 179 jongens met 2108 werkloos- heidsweken ingeschreven, in 1940 bedroeg deze aantallen respectievelijk 253 en 3171. Door een 25-tal jongens werd aan een of ander cultureel werk of kamp deel genomen met een totaal aantal weken van 266. De plaatsvervangend directeur der gemeentelijke- en districtsarbeidsbeurs G. J. BALK.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 169