Bijlage O. 6 door de bijzondere omstandigheden het niet te bepalen was, of de arbeidsbeurs in haar huidigen vorm ook het komende jaar zou blijven voortbestaan, werd dienten gevolge geen begrooting voor 1941 opgemaakt. In verband met de in dit jaar voorgeschreven rege lingen ten opzichte van de bemiddeling naar het buitenland, werd het standpunt ingenomen, dat per soonlijke besprekingen met de agenten in het district te verkiezen waren boven het houden van vergaderingen. Deze besprekingen hadden veelal plaats in tegen woordigheid van den Fachwerber bij deze beurs. Op 22 Augustus 1940 werd te Zutphen een vergade ring met de agenten gehouden waar de heer Th. van Lier, Referendaris-adviseur bij het Departement van Sociale Zaken te 's-Gravenhage een uitvoerige be schouwing gaf, voornamelijk over de bemiddeling naar Duitschland. Door den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling werd op 27 Juni 1940 te Utrecht een vergadering belegd met de directeuren van arbeids beurzen, waar over de arbeidsbemiddeling voor binnen- en buitenland besprekingen werden gevoerd. 2, Overleg en samenwerking met organisaties van werkgevers en werknemers en met andere lichamen inzake arbeidsbemiddeling. Ook dit jaar werd het noodige contact met werk gevers en werknemers gezocht. Vanwege de door den Rijkscommissaris uitgevaardigde verordening dd. 11 Juni 1940 no. 8 betreffende o.m. inkrimping van werktijd, het ontslaan van arbeiders enz. kwamen zoowel van werkgevers- als werknemerszijde veel vragen naar Bijlage O. 7 voren, welke echter meermalen in overleg met de Arbeidsinspectie uit den weg konden worden geruimd. Ook de afdeeling Vrouwen kwam dit jaar vanwege den buitengewonen toestand meer dan gewoonlijk met veel werkgevers(sters) in contact. Met de vereeniging van Huisvrouwen werd eveneens geregeld overleg ge pleegd. 3. Bemoeiingen tot verbetering van de werkzaam heden der Arbeidsbeurs. Evenals de vorige jaren werd ook dit jaar in de plaatselijke bladen wekelijks een overzicht van de verrichtingen van de arbeidsbeurs opgenomen. Door middel van advertenties werd de aandacht gevestigd op de plaatsingsmogelijkheden in het buitenland. Ook werden verschillende berichtgevingen opgenomen, waarin het publiek met bepaalde voorschriften betref fende de bemiddeling buiten de Nederlandsche grens bekend werd gemaakt. Voorts werd door aanplakking van affiches in het dienstgebouw de aandacht van het publiek op de arbeids bemiddeling in het algemeen gevestigd. De afdeeling Vrouwen plaatste op geregelde tijd stippen advertenties waarin de openstaande plaatsen werden vermeld. III. DE TOESTAND VAN EN DE GEBEUR TENISSEN OP DE ARBEIDSMARKT IN DE GEMEENTE. 1. De arbeidsmarkt. In vergelijking met de voorafgaande jaren steekt de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 163