26 Bij onderhandsche aanbesteding werd aan G. Schut alhier het opruimen voor zoover mogelijk van de ruïne van de Larebrug opgedragen. De kosten daarvan hebben in totaal f 3.365.08 bedragen. Bij vrije keuze werd aan M. Jurriëns en Zn. alhier opgedragen het maken van een pontveer over den IJssel, welk werk een bedrag vorderde van f 6.793.82; aan G. ten Elze alhier werd opgedragen het maken van een noodbrug over de Berkel bij de Spittaalstraat, waarvan de kosten bedroegen f 4.301.11 en aan de firma Prins van W ij n g a a r d e n te Hattem werd opgedragen het lichten van de in de havenmonden tot zinken gebrachte schepen, waarvan de kosten in totaal f 5.711.23 hebben bedragen. Torens en uurwerken. Aan de firma N ij land bleef opgedragen het op winden, gelijk zetten en onderhouden van het uurwerk met carrillon van den Wijnhuistoren en van den regu lateur in de burgemeesterskamer, tezamen voor de som van f 350.— per jaar en aan de firma J. H. Addicks en Zoon te Amsterdam het onderhoud der hamers, klepels en draden van het carillon van den Wijnhuis toren, tegen een vergoeding van f 90.per jaar. De bliksemafleiders van den Wijnhuis- en den St. Walburgstoren werden éénmaal beproefd. De 4 electrische buitenklokken werden door de firma J. H. Addicks en Zoon onderhouden, tegen een vergoeding van f 200.per jaar. 27 HOOFDSTUK VI. OPENBARE ORDE, VEILIGHEID EN ZEDELIJKHEID. Evenals in vorige jaren werd ook tijdens dit verslag jaar de surveillance, vooral in de buitenwijken, door de gemeentepolitie in den regel per rijwiel verricht. Met het oog op den voor filmvertooningen vast- gestelden leeftijdsgrens werd op bioscoopvoorstellingen geregeld toezicht gehouden. Aan 170 personen werd door de politie in een der volkslogementen nachtverblijf verstrekt en aan 52 in het politiebureau. De volkslogementen en het woonwagenkamp werden voortdurend aan een scherpe controle onderworpen. Mede daardoor werden 12 gesignaleerden aangehouden. Aan 59 vreemdelingen werd een verblijfsvergunning verleend. Het aantal misdrijven waarvan door de gemeente politie proces-verbaal werd opgemaakt bedroeg 333. Wegens openbare dronkenschap werden 64 en ter zake van andere overtredingen 1149 processen-verbaal opge maakt. Ter zake van de uitreiking van aanzeggingen ingevolge de leerplichtwet werden 64 en bij de con trole op de richtige naleving van de arbeidswet 16 processen-verbaal opgemaakt. In verband met de wet op de woonwagens en woon schepen werden 5 verzoeken in behandeling genomen. Het aantal verkeersongevallen bedroeg 62; hierbij werd één persoon gedood en werden er 7 gekwetst. Op last van de justitie werden 23 dienstbrieven uit gereikt, terwijl van haar 18 verzoeken om gratie, natu ralisatie, enz. voor onderzoek werden ontvangen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 15