Bijlage N. 54 onmiddellijk werd vereischt, van zijn werk te halen. De kosten daarvan bedroegen f 9.15. Aan 10 gezinnen werden verhuiskosten ver strekt. De kostwinners van deze gezinnen waren werkloos, doch zagen kans in een andere ge meente passend werk te vinden. Deze gezinnen vertrokken naar Geleen, Almelo, Enschede (2), Hilversum, Rotterdam, Veenendaal, Meppel, Amsterdam en Eibergen. Aan begrafeniskosten werd betaald een bedrag van f 386.73 voor 7 begrafenissen, of per be grafenis f 55.25. Hiervan werden er 6 verzorgd door de Zutphensche begrafenisvereeniging en 1 door de R.K. begrafenisvereeniging. Betaald werd aan contributie voor levensver zekeringen f 138.43. Het aantal kleine kooplieden en venters dat steun vroeg was in de oorlogsdagen vrij groot. Handelsvoorschotten werden echter weinig ge vraagd. In 24 gevallen werd een klein handelsgeld op voorschot verleend, in totaal voor een bedrag van f 1293.24, of gemiddeld f 54.— per geval. Van het systeem om geen bijsteun te verleenen aan kleine bedrijfjes werd door de moeilijke tijds omstandigheden afgeweken, zoodat dit jaar enkele gevallen met een bijsteun werden geholpen. Met hét Centraal hulp- en credietbureau werd regelmatig overleg gepleegd bij het behandelen van diverse gevallen. De verstrekte voorschotten varieerden van f 20.- tot f 50.-. Van de vroeger en in dit jaar verstrekte voor schotten werd door 48 personen een bedrag van Bijlage N. 55 f 1164.66 terugbetaald of gemiddeld f 24.26 per geval. Schippers. Aan enkele schippers, die tengevolge der oor logsomstandigheden niet konden varen, of wier schepen tot zinken waren gebracht, werd gedurende hun gedwongen verblijf alhier steun verstrekt. Er werden dit jaar geen verzoeken om steun ontvangen van schippers, die tengevolge der crisisomstandigheden in hun bedrijf niet voldoende konden verdienen. Hieruit valt voor deze groep een opleving in het bedrijf te constateeren. Vestiging uit Er vestigden zich vrij veel menschen uit de andere gemeenten. omliggende gemeenten in Zutphen, die na hun vestiging al spoedig om steun kwamen aankloppen. Dit aantal bedroeg 15, afkomstig uit Warns- veld (2), Rotterdam (1), Rijswijk (1), Nordhorn Did. (1), Barneveld (1), Brummen (1), Diepenheim (1), Wassenaar (1), Lochem (1), Voorst (1), Gors- sel (1), Arnhem (1), Groenlo (1), Amsterdam (1). In verreweg de meeste gevallen werden deze menschen voor hun steun tewerkgesteld. 5. Bedeeling in natura. Brokkcnhuis- De bedeeling in kleeding, dekking, enz. had comité. in hoofdzaak plaats door het brokkenhuiscomité. In de samenstelling van dit comité kwam geen verandering. De dames verrichten hun taak weer met bijzonderen ijver en belangstelling onder leiding van hun volijverige presidente mevr. Jonker. De verhouding was steeds zeer prettig en een woord van hartelijken dank voor het zeer vele en belangeloos verrichte werk mag aan deze dames zeker niet worden onthouden. Verhuiskosten. Begrafeniskosten. Levens verzekeringen. Handels voorschotten.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 151