Bijlage N. 44 Ook de verzekerde zelf heeft aanspraken op hulp van de Krankenkasse. Deze aanspraken hangen af van het loon en van de statuten van de afzonderlijke Krankenkassen. Wanneer de ver zekerde tijdens zijn verlof in Nederland ziek wordt, heeft hij recht op bijstand van de Kranken kasse in Duitschland, zoo ook wanneer hij in Duitschland ziek wordt en met toestemming van de Krankenkasse naar Nederland terugkeert. Indien men echter zonder toestemming naar Ne derland terugkeert wordt dit beschouwd als contractbreuk en vervallen de aanspraken op hulp van de Krankenkasse. In verband met de onbekendheid der Duitsche voorschriften liep de regeling aanvankelijk wat stroef. Werkzaamheden. Onze werkzaamheden bestaan in het afgeven van de z.g. „Krankenausweise", waarop behande ling van een zieke door een dokter, tandarts of vroedvrouw kan plaats vinden. Deze afgifte mag slechts plaats vinden, indien de verzekerde in Duitschland werkt of met verlof in Nederland ver toeft en er zekerheid bestaat, dat hij na zijn verlof weer naar Duitschland zal terugkeeren. Voor ieder afgegeven „Krankenausweis" moet een be drag van f 0.15 worden betaald, terwijl het Krankenausweis geldig is in het kwartaal van afgifte. Voor het afwikkelen der ziektegevallen staat onze dienst in geregeld contact met de Kranken kasse te Den Haag, waarvoor een vrij omvang rijke correspondentie noodzakelijk bleek. Van 45 15 November tot 31 December 1940 werden 75 Krankenausweise voor gezinsleden afgegeven en 3 aan verzekerden zelf tijdens hun verblijf in Nederland. De Dienst voor Sociale Zaken der gemeente Zutphen. JUNI 1941. De Directeur, D. MULDER Aanspraken verzekerde.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 146