Bijlage N. 4 zoeken werd iederen dag afgewerkt. Gelukkig kwamen de maatregelen, die vrij spoedig van hoogerhand werden genomen, ons te hulp. Na ruim een week stil te hebben gelegen, werd de werkverschaffing weder open gesteld en tenge- gevolge daarvan konden een paar honderd arbei ders weer aan werk worden geholpen. Verder werkte het oritslagverbod buitengewoon gunstig, zoodat de arbeiders uit het vrije bedrijf, die reeds ontslagen waren, naar hun patroons konden wor den verwezen. In het verslag over 1939 schreven wij, dat de daling van het aantal werkloozen niet uit sluitend kon worden toegeschreven aan een ver betering van het bedrijfsleven, doch dat de oor logsomstandigheden (toen nog buiten onze grenzen) daarvan mede oorzaak waren. Deze daling is in 1940 nog verder gegaan, mede ten gevolge van de verhoogde vraag naar arbeidskrachten voor Duitschland. In de eerste weken van den oorlog steeg het aantal steunzorggevallen van 230 tot 370 en voor armenzorg van 130 tot 190. Zooals reeds vermeld, daalde het eerste aantal weer vrij spoedig de aantallen voor armenzorg zijn echter het geheele jaar gebleven boven die van 1939. Voor een overzicht hiervan wordt verwezen naar de grafieken, die elders in het verslag zijn opgenomen. 2. Bureau en personeel. Huisvesting. Een groote verandering heeft in het verslagjaar plaats gehad in de huisvesting van het bureau. Bijlage N. 5 Voor de in hetzelfde pand gevestigde Arbeidsbeurs werd het, door uitbreiding van de werkzaamheden, noodzakelijk naar een ruimere huisvesting om te zien. Hierin is men geslaagd door het huren van het pand Deventerweg 125. De door de Arbeidsbeurs ontruimde lokalen werden, omdat de werkzaamheden van onzen dienst zich ge stadig uitbreidden, ook door ons in gebruik ge nomen. Een lokaliteit werd afgestaan aan „De Winterhulp Door deze veranderingen beschikt de dienst thans over voldoende kantoorruimte. De uitbreiding van de werkzaamheden van onzen dienst bestond hoofdzakelijk uit levensmiddelendistributie voor werkloozen, administratie voor wachtgeldregelingen van di verse ondernemingen, steun aan geëvacueerden, administratie van de, door de Arbeidsbeurs naar Duitschland bemiddelde arbeiders, voor zoover betreft voorschotten voor kleeding, schoeisel, ver strekking verteringsgelden, sociale bijslag voorde achtergebleven gezinnen, verstrekking voorschotten op loonen, alsmede de uitbetaling van de door de arbeiders overgemaakte loonoverschotten en administratie Krankenkasse. Het aantal dossiers vermeerderde van 2327 tot 2602. Brieven. Het aantal verzonden brieven bedraagt voor sociale zaken 2534 voor armenzorg 1426; voorts werden 624 verzoeken om loonopgaven Werkzaamheden. Dossiers. Loonopgaven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 126