Bijlage M. 10 Bijlage M. 11 Ter voorkoming van schoorsteenbranden werd in de Zutphensche Courant, „Huis aan Huis en het Volks blad voor Gelderland in Augustus 1940 een advertentie geplaatst, houdend kennisgeving dat ieder bewoner in gevolge artikel 112 der algemeene politieverordening verplicht is de(n) schoorsteen(en) eenmaal per jaar vóór 1 November te laten vegen. Burgemeester en Wethouders stelden in handen van den Brandraad om advies de volgende verzoekschriften ingevolge bouwverordening, hinderwet, politieverorde ning en bioscoopwet: Bouw- en woningtoezicht. Gebouwen, enz. Bevindingen met zoo noodig daaraan gegeven gevolgen. Museum in het Wijnhuis. De gewenschte veranderingen aan de voedingsleiding aangebracht. St. Walburgis-ziekenhuis. De brandleidingen bleken na aange brachte veranderingen in orde te zijn. Perceelen: Achterhoven 42. De rookgeleiding bleek niet te voldoen. Op aanzegging verbeterd. Bornhovestraat 3. Alsvoren. Donkeresteeg 65. Alsvoren. Kuiperstraat 6. Alsvoren. Laarstraat 21. Te groote opslag van petroleum, waar van de Politie is in kennis gesteld. Spittaalstraat 8. De rookgeleiding bleek niet te voldoen. Op aanzegging verbeterd. Spittaalstraat 85. Alsvoren. Turfstraat 28. Alsvoren. Weg naar Laren 179. Alsvoren. Werkplaatsgarage E. Ronk, Pelikaanstraat 4. Geconstateerd de aanwezigheid van een brandende kachel, ten einde de autowagens vorstvrij te doen houden. De kachel verwijderd. Door de brandweer werd wegens overtreding van art. 110 der A.P.V. proces verbaal opgemaakt, waarna ver oordeeling is gevolgd. Hooibroei. Bezocht werden 128 hooiopslagplaatsen. Direct brandgevaar werd niet ge constateerd. Te dicht opgestapeld hooi bij schoor- steenen en rookkanalen werd op last verwijderd. Nog enkele malen moest waarschuwend worden opgetreden, terwijl bij niet voldoen proces-ver baal volgde. Naam v. d. verzoeker. T. Bosman. Dezelfde. Omschrijving. Bouw houten gebouwtje op perceel Weg n. Laren 130. Alsvoren. Advies van den Brandraad. In principe tegen houten getimmerten. Het aan het advies gegeven gevolg. Haaima. G. Koenders. Bouw houten schuurtje, bestemd voor rijwielwerk plaats op perceel Buiten singel 233. Wederom in hout her bouwen van de door brand vernielde gedeelten van de perc. Baankstr. 31 en 31a. Alsvoren. Alsvoren. Vergunning geweigerd. Vergunning verleend on der voorwaar de, dat het schuurtje op door den direc teur van ge meentewerken goed te keuren wijze van bin nen brandvrij wordt bekleed. Alsvoren. Vergunning geweigerd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 117