Bijlage K. 6 Van den heer Behrens alhier werd een hardsteenen vijzel ten geschenke ontvangen, die geplaatst is in den tuin. De architect, de heer Kok, schonk de oude dief- ijzers, in de kelderluiken aangebracht, koperen ringen aan de voordeur en vele koperen krukken van deuren, in zijn loopbaan bijeengegaard. De aannemer J b. Prett te Oostzaan schonk een tafeltje voor de bestuurskamer. V an onzen oud-stadgenoot den heer C. L.van Balen te 's-Gravenhage ontvingen wij zijn verzameling van teekeningen en foto's en publicaties aangaande den oud Gelderschen bouwstijl ten geschenke. De Heer Mr. W. J. van Balen aldaar, voegde daar zijn ver zameling aan toe. Jhr. Mr. C. C. de Jonge alhier schonk door hem verzamelde publicaties over Zutphen. Van de Vakschool voor Meisjes alhier ontvingen wij een collectie gipsen teeken modellen voor wand versiering. De Vereeniging tot Bevordering van Beeldende Kunsten „Pictura alhier bood een portefeuille met teekeningen in bruikleen aan om daaruit een keuze te doen ter versiering van het Bolwerck. Van den heer D. H. Jordaan te Eefde ontvingen wij een fraaie antieke ijzeren geldkist, die in de vesti bule is geplaatst, ten geschenke. Op 23 November hield de Stichting eene plechtige ingebruikstelling van het Bolwerck, waar alle schenkers en vertegenwoordigers der subsidieerende lichamen werden uitgenoodigd. Daar werd het Bolwerck in gerestaureerden staat door den voorzitter der Commissie tot behoud van het Bolwerck, Mr. J. Dij ck mees ter, overgedragen Bijlage K. 7 aan de Stichting Wijnhuisfonds, waarna gelegenheid was het gebouw en den stadsmuur met den Droge- napstoren te bezichtigen. De heer Kok bood daarbij namens den bond Heem schut een aantal keurig uitgegeven overdrukken van een artikel van zijn harid aangaande het Bolwerck, verschenen in het maandblad Heemschut, aan. Daarin vindt men eene beschrijving van het gebouw in alle bijzonderheden en belangstellenden verwijzen wij daar voor naar dit boekje, dat voor donateurs van het Wijnhuisfonds verkrijgbaar is bij den Secretaris en verschillende boekhandelaren te Zutphen a 30 cent. De Stichting heeft een voldoende aantal van deze boekjes nabesteld ten einde aan een groote vraag te kunnen voldoen. Nog maken wij melding van een verzoek door de Stichting gericht tot den gemeenteraad van Zutphen om huur van een strookje grond tusschen den beneden- tuin van het Bolwerck en den Drogenapstoren, opdat het leelijke steenen muurtje, dat daar thans staat, kan verdwijnen en een behoorlijke afsluiting verkregen kan worden. Daarop is nog geen beslissing genomen. Wij spreken de hoop uit dat bij de beslissing tevens veler wensch verwezenlijkt zal worden door de door gang onder den Drogenapstoren en het steegje ter zijde van het Bolwerck voor verkeer te voet open te stellen. Groenmarkt 5. Door wijlen den heer Ir. C. Has- selo is enkele jaren geleden de aandacht van het Wijnhuisfonds gericht op de groep oude gevels aan de Groenmarkt 5, 7 en 9. De huizen zijn uit denzelfden tijd. Het Westelijke is gedateerd 1629, het Oostelijke 1631. Het middelste zal tegelijk met het Oostelijke

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 106