Bijlage K. 4 installatie en brandstof der centrale verwarming. De gothische zalen op de verdieping van het oudste huis met de daarboven gelegen zolder zijn verhuurd als meubelbergplaats. De twee ruimten boven het nieuwere huis zijn te huur als kantoor. Aankleeding, Ter plaatsing in het Bolwerck werden de navolgende zaken ontvangen Van de Oudheidkamer van Zutphen en de Graaf schap kwamen tal van voorwerpen, die daar minder op hun plaats waren, en beter in de buitenlucht be hoorden twee molensteenen die tot steenen tafel ge maakt werden, eenige oude grafsteenen waarbij een zeer oude in kruisvorm, waaruit blijkt dat het oud- Nederlandsche grafmonument geen zerk is doch een staande steen. Verder het fronton van de voormalige Nieuwstadsbinnenpoort, dat gezet werd op het borst weringsmuurtje, geflankeerd door twee gevelsteenen met jaarcijfer. Twee steenen beelden, man en vrouw, afkomstig van de poort van een weeshuis gevestigd aan het Hagepoortplein en gevonden in het stadhuis, werden gezet op de fundamenten van den vestingmuur. De man miste een been, welk euvel werd ondervangen door een oud stuk steen. Een tweetal stukken steen met latijnsche opschriften, die werden aangeduid als gevelsteenen, bleken zijstukken te zijn van een groote schouwkap. Zij werden onder dak gebracht in de laatste bogen van de stadsmuur, met eenige andere bouwfragmenten. Dit alles is bruikleen van de Gemeente, een openlucht museum. De Gemeente Zutphen stelt het Museum de Oud heidkamer in staat een jaarlijksche som van f 100. te beloven tegenover het recht in overleg met het Wijnhuisfonds daar museumstukken op te stellen. Bijlage K. 5 Tegenover de terra cotta buste, geschenk van de erven Wilbrenninck in de vestibule, kon een gipsen- buste geplaatst worden, een vrouwfiguur, afkomstig uit een huis aan de Keizersgracht te Amsterdam, ge schenk van den heer A. A. Kok. Deze rust op een console van terra cotta, bedekt met de oorspronke lijke witte laag, die daarom niet werd schoongemaakt. Van deze consoles werden twee stuks ten geschenke verkregen van den heer Enzerink alhier. De andere is bevestigd aan den wand in het trappenhuis. Een Italiaansche tafel, bruikleen van de Firma Katz te Dieren siert de vestibule met een antieke staande klok, een antiek muntenkastje, en een bank, in bruik leen verkregen uit den inboedel, die in de bovenzalen opgeslagen is benevens een aangekochte marmeren vijzel (calacatta). In de bestuurskamer, waar het schoongemaakte grauwtje zijn plaats hernam werd het zeer zeldzame oude behangdoek aangebracht. Een tiental stoelen van den heer Mr. A. Staring te Vorden, schilderijen, een tafel met kleed, van de boven opgestelde inboedels werden in bruikleen ont vangen. De Voorzitter schonk een vloerkleed. Uit het onder voorbehoud van vruchtgebruik gegeven legaat van wijlen Ir. C. Hasselo van porseleinen borden' een secretaire en f 1000.— werden reeds ontvangen de fraaie secretaire en vijf blauwe borden, die mede deze bestuurskamer sieren. Van den heer Ir. R. van Hasselt te 's-Graven- hage werden drie schilderijen in bruikleen ontvangen, waarvan twee, van de hand van wijlen Mejuffrouw M. L. van Hasselt, hangen in het trappenhuis en één in de Leeszaal.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1940 | | pagina 105