Bijlage H. 2 minder ontvangen dan in '38. Hoewel de financiëele toestand niet direct verontrustend is, blijft zuinigheid een gebiedende eisch, te meer waar het reserveeren van een desnoods klein bedrag voor de uitgave van het volgende supplement hoogst wenschelijk is. De lang gekoesterde wensch naar beter en ruimer huisvesting is nog niet in vervulling gegaan. De strenge winter was voor de restauratie van „Het Bolwerck" een ernstige tegenslag, zoodat de verhuizing eerst over enkele maanden kan plaats hebben. Intusschen heeft het Bestuur door middel van circulaires een dringend beroep gedaan op de offervaardigheid van leden en andere belangstellenden ten behoeve van een eenvoudige, stijlvolle meubileering. Het resultaat was niet geheel onbevredigend. Met inbegrip van toegezegde extra contributies voor 1940 kwam ongeveer f 800 in, terwijl het Bestuur der stichting „Hic Jacet Robur" een bedrag van f 300 beschikbaar stelde, voor welke milde bijdrage hier nog eens hartelijk dank wordt gezegd. Dank ook aan de leden en anderen, die zich niet onbetuigd lieten Het ingekomen bedrag is echter voor de meest be scheiden eischen geheel onvoldoende, zoodat het Bestuur nog andere wegen zal moeten inslaan om het beoogde doel te bereiken. Wat de lectuurvoorziening van militairen betreft, in het voorjaar werd een aantal boeken afgestaan voor de soldaten, die hier tijdelijk in een fabriek waren onder gebracht, terwijl met den correspondent te Lochem een regeling werd getroffen, waarbij de militairen in en om Lochem geregeld gratis boeken ontvangen. Van de Leeszaal werd helaas weinig door militairen gebruik gemaakt. Het correspondentschap teLochem leende 4272 boeken Bijlage H. 3 uit, d.i. 774 boeken of 22 meer dan in '38. Het ledental daalde echter van 74 tot 64. De hoofdoorzaak van het ledenverlies schijnt de geringe contributiever- hooging van f 0.25 per jaar te zijn (voor de oude leden thans f 1.25 en voor de andere leden f 1.75). Het vaste personeel der Leeszaal bestond evenals in 1938 uit: Mej. C. Felix, bibliothecaresse en de eerste en tweede assistente Mej. J. S. G. J. Holtzschue en Mej. B. G. Hilwig. Belangelooze hulp werd nu en dan verleend door Mej. B. Vergeer. Een bijzonder woord van dank worde hier gebracht aan Mej. J. Suringar, die weer zoo vriendelijk was, de leiding der kinder bibliotheek op zich te nemen. Ofschoon einde 1939 nog geen afscheid kon worden genomen van de sombere, ongezellige lokalen in de Rosmolensteeg, toch zal over eenige maanden „Het Bolwerck" kunnen worden betrokken. Moge het daar voor noodige werk door Personeel en Bestuur met groote opgewektheid worden verricht en de Openbare Leeszaal en Bibliotheek in het nieuwe en toch zoo oude gebouw de belangstelling wekken van talrijke stadgenooten, wier namen thans nog op de ledenlijst ontbreken HET BESTUUR. BESTUUR. Het Bestuur bestond 1 Januari 1939 uit negen leden. De aftredende leden Dr. J. H. F. Bloemers, J. Cohen en Mej. Dra. A. Goudeket werden herkozen, terwijl in de vier vacatures werd voorzien door de verkiezing van Mej. Dra. J. E. van der Worp en de Heeren T. Feenstra, M. C. Lezer en Ds. G. Munter.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 95