Bijlage E. 12 4 studeeren te Delft voor ingenieur. 2 zijn ambtenaar bij de P.T.T. 1 wordt adelborst. 3 zijn op een kantoor werkzaam. 2 studeeren medicijnen. 5 zijn in militairen dienst. 1 is op de K.M.A. te Breda en 1 studeert voor Staatsexamen. Verordeningen. Er kwam een nieuwe verordening op het Middelbaar Onderwijs. Programma en Het onderwijs in de Wiskunde wordt in Onderwijs. de klassen la, lb, 3b, B5 door den Heer Blom en de overige door den Heer Ha- geman gegeven. Wegens gebrek aan ruimte in de vaklokalen werd klasse 3 in drie parallel-afdeelingen geplitst voor Natuurkunde, Scheikunde, Aardrijkskunde en Teekenen. De Directeur geeft Natuurkundeonderwijs aan klasse 2b en de jongens in klasse 3a. De nieuwe leeraar in het Fransch zal les moeten geven in de klassen 2a en 2b. De jongens van klasse 2a en 2b krijgen samen lichamelijke oefening, evenals de jongens van A4 en A5, de meisjes van la en lb, van 2a en 2b, van 3a, 3b en A4, A5 en B5 (B4 heeft geen meisjes). Van de gymnastiek lessen wordt een deel gegeven in de zaal op het Broederenkerkplein. Op 28 Februari 1939 sprak de Directeur over het leerplan tot de ouders. Deze hadden Bijlage E. 13 daarna gelegenheid de leeraren te spreken. Op 5 }uli spraken de Heer Leijs en de directeur tot ouders over de keuze A4 of B4. Op 19 September had de directeur een geanimeerde bespreking met ouders van nieuwe leerlingen over allerlei onderwerpen, o.a. het huiswerk. Op 7 November sprak ds Padt tot ouders over de beteekenis van het Godsdienstonder wijs op de H.B.S., waarna weder gelegen heid werd gegeven docenten te spreken. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de school werden uit gesteld in plaats daarvan werd een fietstocht georganiseerd. De lessen muziek buiten schooltijd werden voortgezet. Kort voor de Kerstvacantie werden enkele lessen vrij gegeven om te kunnen schaatsen rijden. Gebouw en Het gewone onderhoud van gebouw en meubilair. meubilair vond geregeld plaats. In het na tuurkunde instrumentarium werd een kast bijgeplaatst; een andere werd tot bibliotheek- kast omgebouwd. Er werd een 25-tal stoelen voor bijeenkomsten aangeschaft. Gewenscht blijven aanleg van centrale ver warming, een electrische synchroonklok met automatisch signaalsysteem, een wisselstroom-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 80