Bijlage E. 10 Bij besluit van Burgemeester en Wet houders werden boeken en leermiddelen van gemeentewege voor den cursus 19391940 geheel of gedeeltelijk kosteloos verstrekt aan 24 leerlingen. Van de 24 leerlingen van de vijfde klasse B volgen 4 leerlingen de lessen van handels wetenschappen. Eindexamen. Alle 18 leerlingen van de vijfde klasse A en alle 26 leerlingen van de vijfde klasse B van den cursus 1938-1939 namen aan het eindexamen deel. Het schriftelijk gedeelte had plaats op 1, 2, 5, 6. 7 en 8 Juni. Het mondeling gedeelte van het eindexamen A had plaats op 27, 28, 29, 30 Juni en 1 Juli. Er werden 3 candidaten afgewezen. Als deskundigen waren aanwezig Mr T. R. J. Weijers voor Nederlandsch, Aardrijkskunde en Geschiedenis, J. Lams- ve't voor de Handelswetenschappen en Staatswetenschappen, mr dr J. A. van Praag voor de vreemde talen. De geslaagden zijn G. J. Abbink, F. J. Beuze, J. W. Bobbink, J. Breukink, W. Buijgers. A. Castermans, F. S. Elzas, mej. J. Hietbrink, M. D. Jacob, inej. M. Klem, H. G. J. Lammertse, H. A. M. Macrander, A. A. M. Peppelenbosch, A. A. Scholten en H. de Swart. Omtrent hun bestemming is het volgende bekend 1 is werkzaam als telefoniste. 11 1 studeert bij schoevers. 1 is geplaatst op een gemeente secretarie. 1 is werkzaam bij de administratie van den keuringsdienst. 4 zijn in dienst, 1 studeert Staatsexamen A. 1 is werkzaam bij een huidenfirma te Rot terdam. 1 studeert boekhouden. 4 zijn verder op diverse kantoren werkzaam. Het mondeling gedeelte van het eindexamen B had plaats op 7, 8, 10, 11, 12, 13 en 14 Juli. Er werden 4 candidaten afgewezen. Als deskundigen waren aangewezen Ds J. P. Enklaar, dr G. C. Hirsch, mr E. J. H. Jaspar. De geslaagden zijn Mej. A. Arends, mej. T. Bos, P. B. Bre- develd, P. B. Bruin, R. Elferink, Chr. Engels, A. B. Fluitsma, F. M. Gerritsen, J. Harmsen, H. Hupkes, J. G. Jager, W. C. Ja nsen, J. Koppel, M. Krukziener, W. van Lutterveldt, G. Meijlink, W. F. Monné, M. Nakken, M. J. Pennekamp, mej. B. Rood, H. E. Schürmann, A. W. Zomer. Omtrent hun bestemming is het volgende bekend 1 studeert aan de Handels Hoogeschool te Rotterdam. 1 is op een school voor Maatschappelijk werk. 1 is leerling op de Landbouwhuishoudschool te Deventer. iSo

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 79