Bijlage B. Bijlage B. 7 Van alle leerlingen in dezen kring staan alleen die van een bijzondere school (Staatkundig Gereformeerd) te Teuge (Voorst) ten getale van 61 en die van een R.K. Meisjesschool te Lochem ten getale van 51 niet onder toezicht van den schoolarts, dat is 1.3% van het totaal aantal leerlingen. Personeel sterkte: Een schoolarts. II. Schoolgebouwen enz. Aan het gemeentebestuur der gemeente Zutphen werd een advies uitgebracht over de verlichting in eenige openbare scholen. Metingen in de school in de Hoven hadden aangetoond, dat de gasverlichting aldaar zeer onvoldoende was, evenals op de andere scholen. Aangeraden werd tot electrische verlichting over te gaan, waartoe dan ook is besloten. Klachten bereikten mij, dat het schoolplein van één der lagere scholen in Zutphen in de warme maanden zeer stoffig was. Ook in andere gemeenten vertoonen sommige schoolpleinen het zelfde euvel. Het beste zou zijn, deze speelplaatsen met gras te bedekken, maar dat zal meestal niet mogelijk zijn. Dan is m.i. de beste oplossing, een gedeelte van het plein te bedekken met tegels of te asphalteeren. In de gemeenten Angerlo en Voorst wordt in vele gevallen in een leegstaand lokaal onderzocht. Dit is op zichzelf al een noodtoestand, maar het zou wensche- lijk zijn, dat deze lokalen tenminste ordelijk en schoon waren. Ik geneer me soms tegenover de ouders, dat ik de kinderen in zulk een onsmakelijke omgeving moet onderzoeken. Een extra beurt voor het bijtijds aange kondigde bezoek, kan hier veel goed doen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 53