Bijlage B. JAARVERSLAG Kringschoolartsendienst, „Kring Zutphen", over het jaar 1939. Gedurende het verslagjaar werd het aantal scholen met drie uitgebreid, n.l. de Roomsch-Katholieke Jon gens-, de Roomsch-Katholieke Meisjes- en de Roomsch- Katholieke Bewaarschool te Giesbeek, gemeente Angerlo. Alle kinderen van deze scholen, n.l. 363 werden direct na aansluiting onderzocht, terwijl er slechts 2 niet ver schenen. Daardoor kreeg ik een goed overzicht van den gezondheidstoestand van de kinderen van Giesbeek, waar tot nu toe een practiseerend geneesheer als schoolarts was opgetreden. Daar deze zelf had ingezien, dat hij niet voldoende tijd had, om het werk naar behooren te doen, had hij zich teruggetrokken en aansluiting bij den kring aan geraden. Van de 291 onderzochte kinderen op de lagere school hadden slechts 90 of 31 °/0 geen afwij kingen en kwamen 62 of 21% in aanmerking voor opzending naar den huisarts. Van de 72 bewaarschool kinderen hadden 51 °/0 geen afwijkingen en werden 7 opgezonden. Doordat hier een geheele groep on derzocht werd krijgt men een goeden indruk van de waarde van het schoolonderzoek. Als reden van op zending gold in 27 gevallen onvoldoende gezichts scherpte, in 4 gevallen scheelzien, in 12 gevallen on voldoende gehoorscherpte, in 4 oorettering, in 16 groote amandelen, in 16 adenoiede vegetaties, in 16 struma en in 4 gevallen het aanwezig zijn van een breuk. Op het veelvuldig aanwezig zijn van strumata kom

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 51