82 Gymnastiekschool. Hoofd de heer C, Hage, onderwijzeres mej. P. M. v. d. Weel. Vanaf 1 October was wegens mobilisatie van den heer C. Hage de heer K. Corporaal wnd hoofd. Het onderwijs wordt gegeven in de zalen aan het Broederenkerkplein, de Kattenhavenstraat en op het Spanjaardsveld. Tegen betaling namen aan het onder wijs op de gymnastiekschool deel, 80 jongens en 68 meisjes. Zwemschool. Deze inrichting is verbonden aan het badhuis op den IJssel. Naai- en breischool. De afgeloopen winter was het aantal leerlingen ongeveer 60. Het lesgeld bedraagt 10 cent per week voor de breischool en 15 cent voor de naaischool. Ongeveer 20 betaalden 15 cent, ongeveer 30 betaalden 10 cent en ongeveer 10 betaalden geen lesgeld. In de maanden Juli en Augustus werd vacantie ge geven. Leerplicht. Hiervoor verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag van de commissie tot wering van schoolver zuim (bijlage G.). Leeszaal en bibliotheek. Het verslag van de openbare leeszaal en bibliotheek is als bijlage H. hierachter opgenomen. 83 Archief. Voor het oud archief wordt verwezen naar het verslag, als bijlage J. opgenomen. Museum. Wij verwijzen hiervoor naar het hierachter onder bijlage I. opgenomen verslag over den toestand van het Museum in het Wijnhuis. Wijnhuisfonds. Voor het jaarverslag van het Wijnhuisfonds wordt verwezen naar de hierachter afgedrukte bijlage K. V olksconcer ten. Aan de afdeeling Zutphen en omstreken van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst werd voor een door haar in samenwerking met de Arnhemsche Orkestvereeniging op 16 April 1939 gegeven concert een subsidie van f 300 verleend. De plaatselijke muziekkorpsen Crescendo, Symphonia, Zutphensch Symphonieorkest en de christelijke muziek- vereeniging „Harmonie" werden door de gemeente gesteund, de eerste twee met bijdragen voor elke ver- eeniging van f 300, de laatste twee elk met f 150. Bij Uw besluit van 9 Mei 1938 werd aan de ver- eeniging Zutphensche Volksconcerten van de Arn hemsche Orkestvereeniging een subsidie toegekend van f 100 per concert voor ten hoogste vier concerten per jaar. Voorts werd aan de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" voor een door haar op 4 April gegeven concert een subsidie van f 200.verleend.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 45