50 De kosten van deze bestratingen werden, voor zoo ver de werken genoemd onder 1 t/m H betreft, be streden uit de in de begrooting voor 1939 toegestane gelden, die van de overige werken uit bijzondere daar voor verleende credieten. Al deze bestratingswerken werden in eigen beheer uitgevoerd. De verbetering van de Laarstraat, waarmede het vorig jaar een aanvang was gemaakt, is in het afge- loopen jaar voltooid. In de eerste plaats zijn de gebouwen, die aan het oostelijk einde een sterke vernauwing der straat ver oorzaakten, gesloopt. De groote verbetering, die daar door ontstond, wordt door de bijgevoegde foto's duide lijk aangetoond. In eigen beheer zijn vervolgens de trottoirs gelegd, terwijl ten slotte het nieuwe wegdek is aangebracht. Dit bestaat uit een deklaag van koudasphalt op een gewalste fundeering. Na onderhandsche prijsaanvrage is de uitvoering van dit werk opgedragen aan de N.V. Nederlandsche Basalt Maatschappij te Zaandam. Door het uitbreken van den oorlog dreigde een oogenblik het werk, dat juist begonnen was, vast te loopen. Hoewel met belangrijke vertraging kon het werk echter worden voltooid. Op 18 November heeft de officieele openstelling van de verbeterde straat plaats gehad. De weg over het Stationsplein is belangrijk verbreed. Hij verkreeg een rijvlak van minimaal 8.M. en aan de zuidzijde een trottoir ter breedte van 2.50 M. Langs de Berkel aan de westzijde van de Prins Bernhardlaan is een ophooging voor een straat ge maakt met een lengte van 200 M. Hierin is de \D~!

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 27