46 Hiertoe is een puinbestorting in de sluis aangebracht, afkomstig van de kademuren, die gedeeltelijk zijn af gebroken voor den bouw van de nieuwe brug over de sluis. Over een lengte van 8 M., te rekenen uit de stuw en over de geheele breedte van de sluis, is over de puinlaag een gewapend-betonplaat aange bracht. Bij onderhandsche aanbesteding is dit werk opgedragen aan G. J. ten El ze alhier voor de som van f 728.-. Rivieren, Kanalen, Vaarten, Grachten, Havens en andere werken. De IJsselstanden werden dagelijks aan de Rijkspeil schaal aan de IJsselkade opgenomen. De hoogste stand werd op 4 December 1939 waargenomen en bedroeg 7.90 M. -| N.A.P. De laagste stand werd op 1 Januari 1939 waargenomen en bedroeg 3.16 M. N.A.P. De gemiddelde rivierstand was voor het verslagjaar 4.93 M. -j- N.A.P. of 59 c.M. boven den middelbaren rivierstand (1921 1930) van 4.34 N.A.P. De Binnengracht werd gedurende 58 dagen afge sloten, in welken tijd de pompinstallatie, staande in den tuin van het gymnasium tot bemaling van de bin nengracht, gedurende 267 uren dienst moest doen. De grachten in en om de stad werden zooveel noodig schoongehouden. Kaden, Het onderhoud der kaden bepaalde zich tot eenige herstellingen van de daar langs aanwezige remmings- werken. 47 Onderhoud der Kribben, Tot onderhoud der kribben werd op verschillende plaatsen eenige puinbestorting aangebracht. Bruggen en Duikers. Als gevolg van het stopzetten van de exploitatie van de Tramweg Maatschappij „de Graafschap" zijn de rails uit de Larebrug verwijderd en is het asphalt- dek weer bijgewerkt. Met het oog op de zwakke constructie van de Oost- veensche brug is deze versterkt met 3 stuks ijzeren onderslagbalken. De houten dekbalken op de tusschen- jukken zijn verwijderd en hiervoor gietijzeren stoelen onder de langsliggers aangebracht. De leuningen zijn hersteld en de onderzijde van de brug en de leunin gen geschilderd. De Kattenhavenbrug is, als gevolg van een te zwakke constructie en te geringe breedte, afgebroken. De naast deze brug liggende overgang voor de tram is even eens weggebroken. Voor deze bruggen is in de plaats gekomen een nieuwe brug van gewapend beton, tevens dienende voor overgang van de tram. De aannemer van dit werk was C. G. de Kroon te Rhenen. De bouwkosten bedroegen f 5349. Overigens verkeeren de bruggen in een behoorlijken staat van onderhoud.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 25