Bijlage T. 32 de worstbereiding, diverse grondstoffen voor de be reiding van eet- en drinkwaren. Naar aanleiding van het onderzoek werden 14 partijen, zijnde o.a. 7 kg zoethout, 8 potjes kippenpasta, 21 kg koekdeeg aan de consumptie onttrokken. Gebruiksartikelen, als ,,W^ren" aangewezen artikelen en andere artikelen. (236 monsters). Van de onderzochte monsters waschmiddelen werden wegens te laag vetzuurgehalte 7 monsters zeeppoeder, 9 zelfwerkend waschmiddel en 1 monster harde zeep afgekeurd. 5 monsters zelfwerkend waschmiddel bevat ten te weinig bleekmiddel. De samenstelling van het door kleine bereiders ge fabriceerde bleekwater liet in het algemeen veel te wenschen over 11 monsters werden wegens te weinig werkzaam chloor afgekeurd. Een enkele maal moest aanmerking op de aanduiding dezer artikelen worden gemaakt. De onderzochte monsters wrijfwas voldeden aan de daaraan te stellen eischen. Kapok, als Javakapok aangeduid, bleek meerdere malen van andere herkomst te zijn. Een zeer intensief toezicht werd gehouden op de door een in dit gebied gelegen fabriek gefabriceerde gasmas kers. In den aanvang werden moeilijkheden ondervonden met van elders aangevoerde onderdeelen. Van de in verkoopplaatsen aangetroffen gasmaskers werden een dertiental filterbussen en eenige gelaat stukken afgekeurd, v.n. wegens afwijkende schroefdraad. Bovendien werden filterbussen afgekeurd, omdat deze niet voldoende bescherming gaven tegen rook- en nevelvormige gassen. f<r Bijlage T. 33 Ingezonden monsters. Op verzoek van Justitie en Politie werden 12 mon- sters, v.n. alcoholhoudende dranken onderzocht. Voor de militaire autoriteiten werd een groot aantal levensmiddelen op hoedanigheid nagegaan behalve op brood, behoefde geen aanmerking te worden gemaakt. Voor overheidsinstellingen, distributiebedrijven enz. werd een 9 tal monsters van verschillende waren onder zocht vleesch en groenten in blik werden 4 maal af gekeurd. De bacteriologische controle van het water van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf van Zutphen was evenals vorige jaren aan dezen dienst opgedragen de resultaten van het onderzoek gaven geen aanleiding tot het maken van opmerkingen. Voor de Nederlandsche Eiercentrale te Beekbergen werden wederom meerdere monsters advocaat, eigeel, mayonnaise e.d. onderzocht. Op verzoek van particulieren en naar aanleiding van ingekomen klachten werden 56 monsters van zeer uiteenloopenden aard onderzocht. Slechts enkele dezer klachten gaven aanleiding tot het nemen van maatregelen. Op verzoek van Gemeentebesturen, instellingen en particulieren werden 110 monsters water onderzocht. De kosten van deze onderzoekingen, welke buiten verband stonden met de uitvoering van de Warenwet, werden volgens de bepalingen van de daarvoor gelden de verordening berekend en aan den dienst vergoed. In totaal kon hiervoor een bedrag van f 558.50 in rekening worden gebracht. De Directeur van den Keuringsdienst van Waren in het gebied Zutphen, H. W. DE KRUIJFF.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 249