Bijlage T. 22 Onder leiding van den hoofdkeurmeester zijn in de laatste maanden van 1939 door het personeel van den buitendienst bovendien nog 174 stalcontróles verricht, waarbij eveneens vele malen aanwijzingen of waar schuwingen moesten worden gegeven. De aanduidingen op de verpakkingen van gepasteu riseerde en gesteriliseerde melk en melkproducten waren nog lang niet in overeenstemming met de nieuwe eischen; bovendien ontbraken maar al te dikwijls de vereischte inhoudsvermeldingen. Teneinde hierin ver betering te verkrijgen zijn van alle daartoe in aan merking komende bedrijven de in voorraad zijnde eti ketten en bedrukte verpakkingen nagegaan en de noodige aanwijzingen gegeven om aan de nieuwe eischen te voldoen; het resultaat van deze bemoeiingen was zeer bevredigend. Aan 17 grootere inrichtingen werd de wijze van behandeling der gepasteuriseerde melk, de schoolmelk en de gewone consumptiemelk nagegaan en waar noodig advies gegeven om te komen tot een beter product. Tevens vond aan deze inrichtingen eene bespreking plaats ter zake van de te nemen maatregelen om te komen tot den aanvoer van betere melk, een en ander op de basis van het in overleg met den G.O.Z. vast gestelde programma. De uitvoering van dit programma laat op de meeste plaatsen zacht gesproken bij voort during veel te wenschen over. In Zutphen en Apeldoorn werd voor buiten de organisatie der zuivelfabrieken staande boeren een lezing over t.b.c. bestrijding gehouden met als gevolg, dat in beide plaatsen met de georganiseerde t.b.c. be strijding bij deze categorie van melkers werd aange vangen. Bijlage T. 23 Ook dit jaar werd wederom een geregelde controle van localiteiten enz. van melkverkoopers gehouden. Wegens overtreding van diverse bepalingen van het Melkbesluit, werden de volgende processen-verbaal opgemaakt wegens het ontbreken van het juiste opschift op de bussen (art. 16 lid 1) 10 ontbreken van naam en adres van den verkooper op het voertuig (art. 20 lid 1 .a) 6 verkoopen van melk zonder vergun ning (art. 29 lid 1)1 onttrekken van melk aan het vaatwerk op den openbaren weg, anders dan door middel van een kraan ofschenk- tuit (art. 38 lid 1)17 vervoer van maten op zoodanige wijze, dat deze verontreinigd zouden kunnen worden (art. 38 lid 3) 3 vervoer van melk in vaatwerk, dat niet met een deksel stofdicht is afge sloten (art. 39 lid l.a) 1 (art. 31 lid l.i)1 ontbreken van een roerder in de bus sen (art. 39 lid 2)2 b. Gepasteuriseerde melk. Het toezicht op de gepasteuriseerde melk geschiedde ook dit jaar, ondanks de moeilijke omstandigheden, even regelmatig als vorige jaren (in het warme seizoen in de verkoopruimte aanwezig hebben van andere dan toegestane waren

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 244