Bijlage T. 18 gebracht, tot 67 water geconstateerd, dus bijna 10% rneer dan toegestaan is. Nadat meerdere waarschuwingen geen verbetering brachten, werd overgegaan de ondeugelijke partijen in totaal 629 pakjes, aan de consumptie te onttrekken. Dit waterrijke product bleek spoedig te bederven. Meerdere malen ontbraken de vereischte aanduidingen op de kaas; in de meeste gevallen werd met het geven van eene waarschuwing volstaan, doch éénmaal werd proces-verbaal opgemaakt tegen een marktkoopman, die herhaaldelijk in overtreding van de voorschriften was. 1 partij van 6 kg werd door de keurmeesters ter plaatse afgekeurd wegens schimmel. Koffie, thee en surrogaten. (27 monsters). De onderzochte monsters koffie, koffie extract, cicho rei en peekoffie voldeden aan de gestelde eischendit was niet het geval met een monster koffiestroop, dat een veel te hoog aschgehalte bleek te hebben. Ter plaatse werden door de keurmeesters afgekeur wegens schimmel 2 partijen, in totaal 5.05 kg. Meel en grutterswaren (151 monsters). Wegens de aanwezigheid van schimmel en/of mijt werden na laboratoriumonderzoek afgekeurd kinder meel boekweitebloem, gerstemeel, tarwebloem, gemeng meel, havermout en bruine boonenbloem, in totaal 12 partijen. Puddingpoeder met saccharine werd 25 maal aan getroffenin alle gevallen was deze waar van een zelfden fabrikant afkomstig. Bijlage T. 19 Een partij boekweitebloem was sterk zwaveligzuur houdend. Eiervermicelli bleek 2 maal niet voldoende eibestand- deelen te bevatten om op dezen naam aanspraak te mogen maken. Een enkele maal werd gekleurde gemalen rijst nog onder den naam griesmeel verkocht. Vele malen moest aanmerking gemaakt worden op de wijze van aanduiding, omdat deze niet in overeen stemming was met het daaromtrent bepaalde in het Meelbesluit. De keurmeesters keurden ter plaatse 145 partijen, in totaal 437.11 kg van de onder deze groep vallende waren af. Melk en melkproducten. Het totaal aantal monsters in deze rubriek bedroeg 8738, verdeeld als volgt consumptiemelk, bemonsterd bij handelaren 6261 gepasteuriseerde melk in flesschen434 gesteriliseerde melk in flesschen60 hygiënisch gewonnen melk in flesschen 8 schoolmelk in flesschen16 chocolademelk in flesschen 44 speenmonsters, genomen bij stalcontröle 88 melk, ten behoeve van fabrieken onderzocht op mastitis streptococcen236 karnemelk1073 melkpap27 karnemelkspap58 room en slagroom131 yoghurt en melkyoghurt14

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 242