Bijlage T. 16 bedorven banketbakkerswaren aangetroffen tegen den eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt. Door de keurmeesters werden ter plaatse 32 partijen, in totaal 108 kg afgekeurd. Groenten, vruchten en zaden. (11 monsters). Behalve de door de keurmeesters ter plaatse afge keurde 79 partijen van de onder deze groep vallende waren, werden na onderzoek op het laboratorium nog aan den handel onttrokken 11 kg pindaschaafsel, 4 kg rozijnen en een half vat zuurkool, omdat deze waren in ondeugdelijken toestand verkeerden wegens beder Jams, limonades, vruchtensappen e.d. (729 monsters). Aan de voorschriften betreffende de aanduiding en de vermelding van den inhoud op de verpakking van de tot deze groep behoorende waren, werd vrij goed vo - daan' 36 maal moest hiervoor nog eene waarschuwing worden gegeven of met den fabrikant der waar nader overleg worden gepleegd. Van de onderzochte monsters jam en huishoudjam hadden resp. 2 en 14 een te hoog watergehalte, terwi, 5 monsters huishoudjam te veel conserveermiddel bleken te bevatten. In 14 monsters limonadesiroop, 1 vruchtenhmonade- siroop, 7 puddingsaus, 7 limonettesiroop en 21 monsters limonade gazeuse werd een lager suikergehalte gevonden dan voor die waren is voorgeschreven. Wegens te veel conserveermiddelen werden 8 mon sters vruchtensap (v.n. bessensap), enkele monsters alcohol vrije likeur, puddingsaus, vruchtenlimonadesiroop en limo nadesiroop afgekeurd. Bijlage T. 17 In enkele monsters bessensap werd salicylzuur als conserveermiddel aangetroffen. Vruchtenlimonadesiroop bleek niet steeds met de vereischte hoeveelheid vruchtensap te zijn bereid. Driemaal werd in limonade gazeuse saccharine aan getroffen en eenmaal een niet toegelaten schuimmiddel. 9 der genomen monsters spuitwater bleken lood houdend te zijn. Wegens gisting of de aanwezigheid van schimmel werden afgekeurd 1 partij chocoladepasta, 3 partijen vruchtensap en 4 partijen limonades. Naar aanleiding van het laboratoriumonderzoek wer den aan den handel onttrokken 45 partijen van de tot deze groep behoorende waren. Bovendien werden 85 mondelinge of schriftelijke waarschuwingen gegeven en werd 2 maal proces-ver baal opgemaakt, n.l. 1 maal wegens den verkoop van limonettesiroop met een te laag gehalte aan suiker en zetmeelstroop en 1 maal wegens den verkoop van limo nade gazeuse, die te weinig suiker bevatte. De keurmeesters keurden ter plaatse 29 partijen van tot deze groep behoorende waren af, n.l. 293 potjes, 6 blikken en 79 flesschen. Kaas. (118 monsters). De onderzochte monsters kaas voldeden in het al gemeen aan de gestelde eischen, behalve de monsters roomkaas, die enkele malen minder dan 65 vet in de droge stof bevatten. Het artikel smeerkaas bleek meerdere malen een zeer waterrijk product te zijn; er werd, vooral in de magere soorten door een bepaalde firma in den handel

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 241