42 het verbouwen van een perceel aan de Laarstraat, omdat achter de achtergevelrooilijn gebouwd zou wor den en te weinig slaapgelegenheid aanwezig zou zijn. 14 bewoonbaar-verklaringen werden afgegeven vol tooid zijn 36 nieuwe woningen. Einde 1939 waren nog in aanbouw 10 nieuwe wo ningen, terwijl met 1 woning, waarvoor vergunning werd verleend, nog geen aanvang was gemaakt. Er werden 6 hinderwetaanvragen behandeld waarop 6 vergunningen zijn verleend. Op één drankwetaanvrage werd de gevraagde ver gunning verleend. In het verslagjaar werden de volgende klachten be handeld In Januari kwam een schrijven binnen over een brandgevaarlijken toestand in perceel Beukerstraat no. 27. Bij onderzoek bleek, dat een verkeerde constructie was toegepast door een kachelpijp door een Brabantsche muur te voeren, waardoor brand ontstaan was. Na aanzegging om tot verbetering van de constructie over te gaan of de stookplaats op te heffen, is tot het laatste overgegaan. In dezelfde maand werd door den dienst van ge meentewerken opgemerkt, dat een muur van een erf- afscheiding aan de openbare straat aan den Paarden- wal, gevaar opleverde voor de passage. Na aanschrij ving is de muur spoedig hersteld. In Februari kwam een klacht binnen over een lekken kelder van perceel Spittaalstraat no. 34. Bij een plaat selijk ingesteld onderzoek bleek, dat na eenige dagen regenval, het water in den kelder stond. Een boven den kelder gelegen woonvertrek had daardoor van vocht te lijden. De eigenaar van het perceel werd 43 aangeschreven den kelder te verbeteren. Aan deze aanschrijving is gevolg gegeven door den kelder van een waterdichten vloer te voorzien. In Mei werd een mondelinge klacht gedaan over vervuiling van de openbare straat tengevolge van een vuilwaterafvoer van perceel Polsbroek no. 83 en een dito afvoer van perceel Polsbroek no. 85. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht gegrond te zijn. Na de eigenaren van bovengenoemde perceelen te hebben aangeschreven om de vuilwaterafvoeren ondergronds op het gemeenteriool te doen aansluiten, is hieraan gevolg gegeven. In dezelfde maand kwam een klacht binnen van een bewoner van een perceel aan de Laarstraat, dat men vreesde voor vervuiling of besmetting van een drink waterput, omdat in de onmiddellijke nabijheid daarvan, een beerput was gemaakt. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek, dat een bestaande regenwaterput, die onmiddellijk naast een drinkwaterput was gelegen tot beerput was ingericht. Na aanzegging is door den eigenaar een andere beerput gemaakt, waardoor aan de klacht is tegemoet gekomen. In Juni werd een mondelinge klacht gedaan over de vervuiling van de openbare straat tengevolge van een vuilwaterafvoer van perceel Beekstraat no. 35. Bij een plaatselijk ingesteld onderzoek bleek de klacht ge grond te zijn. Na den eigenaar van bovengenoemd perceel te hebben aangeschreven is de vuilwateraf voer ondergronds op het gemeenteriool aangesloten. In dezelfde maand werd mondeling kennis gegeven dat een dakgoot van perceel Rozengracht no. 16 ge vaar opleverde voor de passage. Bij een plaatselijk in gesteld onderzoek bleek de goot in slechten staat te

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 23