Bijlage T. 10 het personeel veel meer gevergd werd dan onder nor male omstandigheden, waartoe echter aller medewer king werd verkregen. Voor het verhooren van verdachten wegens door den dienst geconstateerde overtredingen werd veel ge bruik gemaakt van de medewerking van politie en maréchaussee, hetgeen eveneens een groote tijdsbespa ring opleverde. Ook werd door deze instanties in sommige gemeen ten toezicht uitgeoefend op enkele voorschriften van het Melkbesluitzoo is de politie te Zwolle kracht dadig opgetreden tegen het euvel, dat aldaar zeer veel plaats vond, n.l. het onhygiënisch scheppen van melk boven uit de bus, hetgeen ingevolge artikel 38 lid 1 van het Melkbesluit op straat verboden is; aldaar mag de melk aan de bus alleen ontnomen worden via een kraan. De aan het Heffingenbesluit verbonden administra tieve werkzaamheden blijven omvangrijk, die van de keurmeesters met betrekking tot het winnen van in lichtingen e.d. verminderden in belangrijke mate. Het aantal aanslagen bedroeg 9295, dus iets minder dan het vorig jaar. Over het jaar 1939 werd aan recht ontvangen een bedrag van f 28427.92 (f 27614.44 over 1938). HOOFDSTUK V. Alcoholhoudende dranken (157 monsters). De onderzochte monsters advocaat bleken in het algemeen bereid te zijn met ontzuurde en ontkleurde wijn inplaats van met brandewijn. 4 dezer monsters hadden een alcoholgehalte beneden de 10 Bijlage T. 11 De 12 onderzochte monsters bier voldeden alle aan de daaraan in het Bierbesluit gestelde eischen. In enkele monsters schillen op brandewijn en andere likeuren werd saccharine aangetroffen. 12 monsters likeurwijnen (port, sherry, madeira) hadden een lager gehalte aan alcohol dan 18 Bij de organoleptische keuring door deskundigen uit den wijnhandel werden 20 van de 41 monsters afge keurd, omdat de kenmerkende geur en smaak van de soort als hoedanig zij werden verkocht, in niet vol doende mate aanwezig waren. Nog steeds werden onder den naam Bergerac wijnen aangetroffen, die met het origineele product niets ge meen hadden. De deskundigen, aangewezen door den wijnhandel, zijn in het verslagjaar 10 maal op dezen dienst bijeen gekomen ter beoordeeling van de 654 wijnmonsters, die daartoe door de verschillende Keuringsdiensten in den lande werden ingezonden. Van deze monsters, v.n. dessert- en likeurwijnen, werden door deze deskundigen 233 afgekeurd. In enkele monsters vruchtenwijn werden de her kenningsmiddelen nikkel en fluoresceïne niet aangetroffen. De keurmeesters keurden ter plaatse 2 partijen, in totaal 71/" liter af. Azijn. (167 monsters). Van de 167 onderzochte monsters azijn was wederom een hoog percentage (n.l. 32) ondeugdelijk door een te laag gehalte aan azijnzuur. Deze ondeugdelijke monsters waren in het algemeen afkomstig van door winkeliers uit essence bereide azijn.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 238