Bijlage T. 6 HOOFDSTUK III. a. Personeel. Op 1 Januari 1939 waren aan den dienst verbonden 1 directeur, 1 onder-directeur, 1 2e scheikundige, 2 analysten le klasse, 1 analyst, 1 hoofdkeurmeester, 1 keurmeester le klasse, 4 keurmeesters, 1 boekhouder, 1 klerk, 1 klerk voor de administratie der retributie, 1 concierge-amanuensis en 1 knecht. Verder heeft de dienst gedurende 26 weken in het jaar de beschikking over een dierenarts. Ter vervanging van den op 1 Maart 1939 ontslagen keurmeester A. van Donselaar, is met ingang van 1 Mei 1939 door het College van Burgemeester en Wethouders van Zutphen tot keurmeester be noemd W. J. den Otter. Gemobiliseerd zijn sedert 29 Augustus 1939 de dieren arts dr W. H. F. Ch. Majoewsky, de keur meester W. J. den Otter en de voor retributie werkzaamheden aangestelde klerk G. P. van Eer ten, de laatste werd spoedig vervangen door een tijdelijke kracht, terwijl voorstellen werden ingediend om in- plaats van de beide andere gemobiliseerden tijdelijk personeel te benoemen. Het aantal verzuimdagen wegens ziekte bedroeg 255, grootendeels toe te schrijven aan de langdurige ziekte van den hoofdkeurmeester. b. Volontairs. Gedurende het jaar 1939 waren 8 volontairs bij den dienst werkzaam, waarvan 3 het geheele jaar en de overigen resp. 7, 6, 4, 4 en 2 maanden. Twee der Bijlage T. 7 volontairs slaagden voor het le en 2e gedeelte van het examen voor analyst der Nederlandsche Chemische Vereeniging. c. Gebouw. Groote verbetering werd verkregen door de spoel- kamer grondig te vernieuwen. De looden afvoerbuizen, die te nauw en bijgevolg telkens verstopt waren, wer den door wijdere geasphalteerde ijzeren buizen vervan gen, terwijl de ventilatie van enkele zuurkasten werd gewijzigd. d. Inventaris. Het instrumentarium en glaswerk werden voornamelijk door centralen aankoop op peil gehouden. e. Middelen van vervoer. Voor het vervoer werd gebruik gemaakt van 2 huurauto's (Opeis), hetgeen ook dit jaar in alle op zichten voldeed. De verhuurder was genegen in plaats van de beide Opeis, 3 D.K.W.-auto's voor denzelfden prijs beschikbaar te stellen, waartoe op het eind van het verslagjaar overgegaan werd. De eerste indruk is, dat door deze wijziging het gebied beter bereisd kan worden, tegen zeer zeker niet hoogeren kostprijs. Van de beide motorrijwielen is de B. S. A. wegens ouderdomsgebreken buiten werking gesteld. In een drietal groote steden stonden fietsen ter be schikking van de keurmeesters, terwijl elders zoo- noodig van huurfietsen gebruik gemaakt werd.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 236