Bijlage Q. 40 veel ongerief veroorzaakt. Enkele dagen zelfs was het terrein niet te bereiken terwijl daarna de communicatie per roeiboot moest worden onderhouden. Het zal wel zeer gewenscht zijn om de verbindings weg tusschen de Vijfmorgenstraat en het waterleiding bedrijf zoodanig op te hoogen, dat een voortdurende verbinding met dit bedrijf behouden kan blijven. Filtergebouwen. Om de dampvorm, welke tijdens het oppompen van het water boven de sproeiers ontstaat, zoo spoedig mogelijk te verwijderen, werd een proef genomen om een tweetal ramen van koperen horden te voorzien. Om de ventilatie te kunnen regelen werden aan de buitenzijde dier ramen een tweetal draaibare luiken gemaakt. De dampvorm is thans veel minder, zoodat het vol gend jaar de andere ramen eveneens van een derge lijke inrichting zullen worden voorzien. Moforen en Pompen. De nieuwe pompinstallatie, waarvoor het vorig jaar een crediet werd toegestaan, kon door stagnatie in de machinefabriek van den leverancier eerst in Mei wor den opgeleverd en in bedrijf gesteld worden. De installatie voldoet aan de gestelde eischen en geeft een belangrijke besparing op het stroomverbruik. Een der beide vacuumpompen bleek inwendig versleten te zijn en werd ter reparatie naar de fabriek opgezonden. Reserve-installatie. Bij raadsbesluit van 24 Juli 1939 werd een crediet toegestaan voor het bouwen van een kleine reserve Bijlage Q. 41 pompinstallatie met ontijzeringsinrichting in de Hoven. In November kwam de bron gereed. Vanwege den hoogen waterstand en de invallende vorst moesten de verdere werkzaamheden tot het volgende voorjaar worden uitgesteld. Buizennet en brandkranen. Het buizennet werd uitgebreid met 402.— M. geg. ijzeren buis 6" in de Schimmel- pennincklaan. 74.M. geg. ijzeren buis 4" in de Vord. Bin nenweg te Warnsveld. 53.— M. geg. ijzeren buis 4" in de Vijverlaan. 28.M. geg. ijzeren buis 4" in de Meijerink- laan te Eefde. In de navolgende straten werden de hoofdleidingen en aansluitingen vernieuwd: Rozenhoflaan187..M. 4". Laarstraat64.6". Laarstraat22.4". Nieuwstadskerksteeg60.— 4". Voorts werden wegens slijtage een 15 tal afsluiters vernieuwd. Bijgeplaatst werden de navolgende brandkranen Houtmarkt voor perceel no. 66. Korte Beukerstraat voor de Naadzak. Nieuwstadskerksteeg. In Warnsveld: Vordensche binnenweg. In totaal waren in Zutphen 321 brandkranen, in Warnsveld 13 en in Eefde 24 stuks geplaatst. <40

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 203