Bijlage Q. 38 Het grootste verbruik in één etmaal was op 20 Juni met 2293 M3, het kleinste verbruik in één etmaal was op 26 Maart met 1195 M3, het gemiddelde verbruik in één etmaal was 1546 M3. Door het in gebruik nemen van een 3e pompinstal- latie in den loop van Mei 1939, kon een aanmerkelijke stroombesparing verkregen worden. In 1939 was het totaal stroomverbruik 220522 K.W.U., terwijl dit over 1938 bedroeg 273585 K.W.U. Voor- deelig verschil alzoo 53063 K.W.U. De gemiddelde prijs, met inbegrip van meterhuur en vastrecht, bedroeg 3.405 cent per K.W.U. Het stroomverbruik per M3 opgepompt water be droeg 0.391 K.W.U. tegen 0.482 K.W.U. in 1938. De totale opbrengst van het water bedroeg f 95.747.26 of f 1342.60 minder dan over 1938. De oorzaak hiervan is eensdeels te wijten aan het feit, dat zeer veel groote panden, welke een hoog abonnementsgeld opbrachten, nu leeg staan. De nieuw gebouwde panden voor zooverre aangesloten vallen meerendeels in eene klasse, waarvan het tarief voor waterlevering weinig boven de vaste lasten per aansluiting ligt of ook wel daar beneden. Anderdeels ligt de mindere opbrengst aan de invoe ring van het nieuwe keuze tarief (per 1 Januari 1939), wat voor verschillende verbruikers eene aanmerkelijke kostenbesparing beteekent. Gebouwen en Machines. Watertoren. Zooals wij in het vorig verslag reeds mededeelden, hebben de muren van den watertoren veel last van vocht. Bijlage Q. 39 Een behandeling met een vochtwerend preparaat, waarmede wij de muren van de machinekamer hebben ingesmeerd, is voor den toren zeer kostbaar, aangezien alleen aan stijgerwerk reeds een groot bedrag zou moeten worden uitgegeven. Alvorens in deze een besluit te nemen, hebben we ons gewend tot den ontwerper en bouwer van den toren, Ir. Sang ster te 's Gravenhage, die zoo wel willend was een onderzoek in te stellen. Naar aanleiding van dit onderzoek deelde hij ons mede dat over het algemeen het doorslaan van de muren van watertorens veel voorkomt. Ir. Sangster is van meening, dat de toestand niet verontrustend is en dat door doelmatige ventilatie nog wel verbetering te verkrijgen is. Den machinist-opzichter van het pompstation is op gedragen voor een doelmatige ventilatie zorg te dragen. Dienstwoningen. Voor de keukendeuren der dienstwoningen werden portalen gemaakt, ter voorkoming van regen- en sneeuwinslag. De beide woningen werden van buiten in de grond verf gezet, en zullen het volgend jaar afgeschilderd worden. Terrein en beplanting. Het maaien van het gras, het snoeien der heesters en het onderhoud van het terrein werd uitbesteed. Om zooveel mogelijk stof en onreinheid bij de filter gebouwen te weren, zal de beplanting van sparren en heesters aangevuld worden. De hooge waterstand in November heeft het bedrijf

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 202