28 Torens en uurwerken. Aan de firma N ij land bleef opgedragen het op winden, gelijkzetten en onderhouden van het uurwerk met carillon van den Wijnhuistoren en van den regu lateur in de Burgemeesterskamer, tezamen voor de som van f 350 per jaar en aan de firma J. H. Addicks en Zn te Amsterdam, het onderhoud der hamers, klepels en draden van het carillon van den Wijnhuis toren, tegen een vergoeding van f 90 per jaar. De bliksemafleiders van den Wijnhuis- en den Wal burgstoren werden éénmaal beproefd. De electrische buitenklokken werden door de firma J. H. Addicks en Zn onderhouden, tegen een ver goeding van f 200 per jaar. 29 HOOFDSTUK VI. OPENBARE ORDE, VEILIGHEID EN ZEDELIJKHEID. In verband met de geregelde uitbreiding van het bebouwde gedeelte der gemeente werd de surveillance vooral in de buitenwijken, ten einde ook aldaar een zoo goed mogelijk toezicht uit te oefenen, door de gemeentepolitie in den regel per rijwiel verricht. Met het oog op den voor filmvertooningen gestelden leeftijdsgrens werd op bioscoopvoorstellingen geregeld toezicht gehouden. Aan 220 personen werd door de politie in een der volkslogementen nachtverblijf verstrekt en aan 37 in het politiebureau. De volkslogementen en het woonwagenkamp werden voortdurend aan een scherpe controle onderworpen. Mede daardoor werden 37 gesignaleerden aangehouden. Vooral ten gevolge van de gespannen internationale verhoudingen was voortdurend een scherpe controle op de vreemdelingen vereischt. Aan 139 Duitschers, 21 Belgen, 9 Engelschen, 5 Japanneezen, 5 Franschen, 14 Italianen en 74 vreemdelingen van andere nationali teit, werd een verblijfsvergunning verleend. Het aantal misdrijven waarvan door de gemeente politie proces-verbaal werd opgemaakt bedroeg 315. Wegens openbare dronkenschap werden 65 processen- verbaal opgemaakt en ter zake van andere overtre dingen 1040. Ter zake uitreiking van aanzeggingen ingevolge de Leerplichtwet werden 29, terwijl bij de controle op de richtige naleving van de Arbeidswet 36 processen-verbaal werden opgemaakt. Datum der aan besteding. Aantal in schrijvers. Omschrijving der werkzaamheden. Aannemer. Aan nemingssom. 18 jan. 27 Mrt. 10 3 Het afbreken van de per- ceelen Laarstraat Nos 121, 127, 129 en 129a. Het maken van een nieuwe watervoorziening voor het Graaf-Ottobad. fa R. K. Gillot Co., Kampen M. Jurriëns te Zutphen f 95.door aann. a.d. gemeente te betalen f 2052.— 12 April 7 Het afbreken van perceel Laarstraat 135 en 135a met bijkomende werken. G. H. Ruijsink te Zutphen f 662 - 4 Mei 9 Het afbreken van den ijzeren bovenbouw van de Katten- havenbrug en het maken van een nieuwen bovenbouw in gewapend beton. C. G. de Kroon te Rhenen f 5349.- 11 Mei 9 Het leggen van een riolee- ring en het maken van op hoogingen, op een terrein ten Zuiden van de Prins Bernhardlaan. G. ten Elze te Zutphen f 10216.-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 16