Bijlage O. 10 V. INTERCOMMUNALE EN INTERLOCALE ARBEIDSBEMIDDELING. 1. Bemiddeling in het district. a. Toestand in het district. Aantal agentschappen enz. Het aantal aanbiedingen van werkzoekenden is af genomen met ongeveer 500. terwijl het aantal plaat singen in de gemeenten zelf met ongeveer 200 is toe genomen. Werden in het vorige jaar 425 arbeiders naar Duitsch- land geplaatst, in het verslagjaar was dit aantal 56. Voor de cijfers wordt verwezen naar bijlage III. b. Vergaderingen met agenten, bezoek aan agentschappen. Evenals andere jaren werden de agenten regelmatig bezocht. Dit werd nog bevorderd door het aanschaffen van een motorrijwiel, waardoor verderaf en moeilijker te bereiken gemeenten vaker konden worden bezocht. Dit was vooral noodig, daar de inzending van perio dieke gegevens dikwijls veronachtzaamd werd. VI, NEVENWERKZAAMHEDEN. 1. Werkloosheidsverzekering. De controle op de bijdragebetalingen, die eens per twee maanden geschiedt, levert goede resultaten op. Het bedrag der uitkeeringen over 1939 bedroeq f 17708.59, in 1938 f 21830.59. Bijlage O. 11 2. Jeugdregistratie. De werkzaamheden hebben zich bepaald tot het bij houden der reeds geregistreerden, tot het inschrijven van de jongens, die in de gemeenten Warnsveld en Zutphen zijn komen wonen en tot het inschrijven der jongens, die in den loop van het jaar in deze gemeen ten de scholen hebben verlaten. De medewerking van werkgevers werd bevorderd, o.a. door een bespreking van het nut der registratie op een vergadering van de afd. Zutphen van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Ongeveer 20 der werkgevers zend de antwoord kaart niet bij eerste aanvraag in. Ook laat de medewerking van de hoofden der on derwijsinrichtingen nog eenigszins te wenschen over. Lijsten van vertrekkende leerlingen e.d. worden niet doorgegeven. De werkloosheid, zooals die op het jeugdregistratie- bureau wordt geregistreerd, is dit jaar minder groot geweest, dan in voorgaande jaren. Waren er in het vorige jaar nog 249 jongens van 1421 jaar korter of langer werkloos met een totaal van 4272 werklooze weken, in het verslagjaar bedroegen deze aantallen respectievelijk 179 jongens en 2108 werklooze weken. Van deze 179 jongens hebben 51 aan een of ander cultureel werk deelgenomen, met een totaal van 330 weken. Van deze zijn 4 naar de Volkshoogeschool geweest, 2 naar een schipperscursus, 9 naar een werk kamp en de overigen naar de Centrale Werkplaats, die wegens gebrek aan deelnemers, in den loop van het jaar werd opgeheven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 163