Bijlage O. 4 A. v.d. Laar, Burgemeester van Lichtenvoorde. A. J. W. Monnik, Burgemeester van Aalten. G. A. te Siepe, lid-werkgever, Winterswijk. M. Straalman, lid-werknemer, Brummen. Secretaris is ambtshalve de directeur der beurs. 3. Organisatie, personeel, inrichting gebouw. Door den Minister van Sociale Zaken werd op 1 Mei benoemd de heer A. C. Schuilenburg, die in het bijzonder werd belast met de vakbemiddeling in den landbouw voor de provincies Utrecht, Gelderland en Overijssel. Deze bemiddeling strekte zich ook uit over die voor landarbeiders voor Duitschland, hetgeen van groot gemak bleek te zijn. De tijdelijk-schrijver W. F. Koek werd bij de vóór mobilisatie onder de wapenen geroepen. Hij werd voorloopig vervangen door een meisje, hetgeen wel vele bezwaren meebracht, doch ook voordeelen, o.a. het niet behoeven opkomen in militairen dienst. Bij de jeugdregistratie had ook nogal wisseling plaats, waarvoor wordt verwezen naar het verslag onder hoofdstuk VI. In het verslag over 1938 werd reeds gesproken over het gebrek aan kantoorruimte. Dit bezwaar werd op gelost, doordat de woning boven de beurs vrij kwam en daarin de afd. vrouwen kon worden ondergebracht. Het stempelen voor den steun geschiedt echter in dezelfde ruimte, waar zich de werkzoekenden voor de arbeidsbeurs komen aanmelden Dezen winter werd vooral het groote nadeel voor de bemiddeling daarvan gezien. Ook bleek het lokaal weer voor de zooveelste maal ongeschikt voor het stempelen, doch werd dit, door opoffering van tijd, ten deele verholpen. Bijlage O. 5 II. VERGADERINGEN. ALGEMEENE WERKZAAMHEDEN. 1. Vergaderingen. De Commissie van toezicht vergaderde op 20 Juni 1939. Het verslag over 1938, de begrooting voor 1940 en eenige andere punten werden behandeld en besproken. De directeur was aanwezig op de vergadering op 31 Mei te Utrecht van directeuren van arbeidsbeurzen, bijeengeroepen door den Directeur van den Rijksdienst, waar de heer W. De tig er een inleiding over de bemiddeling van onvolwaardige arbeidskrachten hield en door den heer dr B. Kap ma over de arbeids bemiddeling naar Duitschland werd gesproken. Eveneens was hij met den heer J. Versteeg, lid van de Commissie van Toezicht, aanwezig op de ver gaderingen te Rotterdam op 27 en 28 Juni. Praead- viezen waren uitgebracht over „Is het, ten einde de arbeidsbemiddeling zoo doeltreffend mogelijk te doen zijn, wenschelijk in hare organisatie wijziging te bren gen Zoo ja, welke maatregelen moeten dan daartoe gewenscht worden geacht Voorts is een vergadering van de V.E.L.A.R. ge houden te Rotterdam, die eveneens werd bezocht en waar een inleiding werd gehouden over „De organi satie der jeugdregistratie". Op 20 September bezocht de directeur nog de ver gadering van directeuren, door den Directeur van den Rijksdienst belegd, waar een inleiding werd gehouden over: „De arbeidsbemiddeling in de huidige omstan digheden".

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 160