Bijlage N. 50 zaak hiervan is gelegen in een stijging van het aantal ouden van dagen, dat in een inrichting wordt ver pleegd en de kosten van sanatorium-verpleging (Laren N.H van patiënten lijdende aan chirurgische t.b.c., welke kosten niet worden betaald door de vereeniging ter bestrijding van t.b.c., aangezien deze vereeniging zich bepaald tot bestrijding der long-t.b.c. Het aantal personen, opgenomen in het tehuis voor Onderdak en verzorging, aanwezig op 1 Januari 1939 bedroeg 9. Er vertrokken 3 personen, waarvan 1 werd ondergebracht in de Landkolonie van het Leger des Heils te Lunteren; 3 personen zijn overleden. In den loop van het jaar werden 6 personen opgenomen, zoo dat op 1 Januari 1940 9 personen ten laste van het B.A. in het tehuis werden verpleegd. Twee oude menschen, die in vervuilden toestand wer den aangetroffen, werden, nadat zij eenige dagen in het ziekenhuis vertoefd hadden, overgebracht naar het te huis. Een niet geheel toerekenbare man, die op zich zelf woonde, werd eveneens opgenomen, omdat het alleenwonen niet meer verantwoord was. Een te Zut- phen gedomicilieerd zwerver, die eenige dagen in het ziekenhuis was verpleegd, werd daarna naar het tehuis overgebracht. Tenslotte werden 2 personen opgenomen, die waren ondergebracht bij particulieren, die een en ander echter niet konden voortzetten wegens verhoogde hulpbehoevendheid. Drie kinderen, waarvoor de vader niet meer kon zorgen, werden ondergebracht in het Gedulla gesticht te Lochem. Een deel der verpleeg- kosten wordt door hem zelf betaald, terwijl het ont brekende wordt betaald door het R.K. Armbestuur en ons bestuur. Een van de verpleegden van het tehuis Onderdak en Verzorging, die daar wegens wangedrag Bijlage N. 51 moest worden ontslagen, werd eerst overgebracht naar het rusthuis te Voorst, waar hij na eenige maanden wegliep. Toen hij zich weer aanmeldde, werd hij onder gebracht te Lunteren, in de Groote Batelaar. De jonge man, die daar vorig jaar werd verpleegd, is bemiddeld kunnen worden te Arnhem. Daar hij weer geheel voor zichzelf kon zorgen, werd hij uit de inrichting te Lun teren ontslagen. Een ziekenhuis-patiënte, ernstig lijdende aan suikerziekte, wordt verpleegd in een verpleeghuis te Voorthuizen. In het doorgangshuis van de vereeni ging voor Minderjarigen, alhier, werden 3 kleine kinde ren tijdelijk voor onze rekening verpleegd, te weten 1 kind, dat door de moeder werd verwaarloosd en later onder voogdij van de vereeniging werd gesteld en 2 kinderen, waarvan de moeder in het ziekenhuis werd verpleegd, terwijl de vader niet in staat was voor deze zeer kleine kinderen te zorgen. Een werk man, lijdende aan been-t.b.c. moest worden opgenomen in het sanatorium voor gewrichts- en been-t.b.c. (Gebe). Bij een andere man, die daar wordt verpleegd is een langzame genezing te constateeren volgens het ontvangen rapport van den geneesheer-directeur. Door onzen con troleerend geneesheer Dr. A. S. van Ingen wordt hiernaar geregeld geïnformeerd. Voor een totaal overzicht laten wij een staat volgen van deze verplegingsgevallen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 153