Bijlage N. 46 kleedingstukken en andere goederen werden in samen werking met de vereeniging voor huishoudelijke voor lichting verdeeld. Zoo noodig werden door laatstge noemde vereeniging kleedingstukken hersteld op de daartoe georganiseerde cursussen voor vrouwen van werkloozen. Deze samenwerking heeft zeer veel nut afgeworpen. Evenals in vorige jaren werd het overtollige voedsel van de Vakschool voor Meisjes gedistribueerd. Hier voor kwamen in het verslagjaar 7 gezinnen in aan merking de waarde van het verstrekte voedsel be droeg f 114.99, waarvoor ons f 100.— in rekening werd gebracht. Ook thans hebben particulieren, die in verband met de koude winter zelf hebben gesteund, deze ondersteu ning verricht in samenwerking met ons bureau, waar door dubbele verdeeling werd voorkomen. Ook het Leger des Heils vroeg weer bij haar ver deeling van goederen, ter gelegenheid van de Kerst dagen, ons advies. Door een particulier hier ter stede werden 50 konijnen beschikbaar gesteld, welke onder 46 personen werden verdeeld. Zooals reeds eerder in dit verslag vermeld werden door ons bureau voor steun in natura 3893 bonnen uitgeschreven en wel voor de volgende doeleinden Huur 820 bonnen Brood 184 Kruidenierswaren 300 Visch, Boter, Vleesch, Vet en Melk 177 Brandstoffen en Verlichting 1655 Aardappelen en Groenten 43 Kleeding en Schoeisel 54 Diverse goederen 660 Bijlage N. 47 Deze bonnen werden in hoofdzaak verstrekt aan ge zinnen, welke getoond hadden hun steungelden niet doelmatig te kunnen aanwenden en aan geschorsten in steun of werkverschaffing. Geneeskundige Armenzorg buiten Ziekenhuizen. In het afgeloopen jaar zijn in verhouding tot voor gaande jaren veel minder doktersbriefjes voor gratis geneeskundige behandeling afgegeven. De oorzaak hiervan kan gelegen zijn in de regeling van toeslag op ziekenfondspremiën, waardoor vele steunbehoevenden zich hebben aangesloten bij een ziekenfonds, (zie blz. 10). Het aantal afgegeven machtigingen bedroeg 37 (vorig jaar 104). Voor medicijnen werden in totaal 197 machtigingen afgegeven tegen 296 in 1938. Deze machtigingen wer den slechts afgegeven op recepten van de volgende geneeskundigen Voor kostelooze verloskundige hulp werden 73 ver zoeken ontvangen, waarvan 61 werden toegestaan en 12 afgewezen. Naam der geneeskundige ^antal Aantal machtigingen recepten Dr. E. J. W. Holleman 1 18 Dr. E. Tielenius Kruythoff 9 154 Dr. H- K. Hattink 9 5 Dr. E. C. C. van Lennep 3 6 Dr. H. Jonker 4 Dr. H. J. Dieleman 10 12 J. H. H. Garvelink, tandarts 2 J. M. G. Numans, tandarts 1 37 197

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 151