Bijlage N. 42 Voor begrafeniskosten werd betaald een bedrag van f 293.40 (v. j. f 488.86). 8 begrafenissen werden ver zorgd door de Zutphensche begrafenisvereeniging en 2 door de R.K. Begrafenisonderneming. Aan contributie voor levensverzekeringen werd be taald f 97.78 (v. j. 77.58). Het aantal kleine kooplieden en venters, dat werd geholpen aan handelsvoorschotten was 28. In totaal werd hiervoor uitgegeven een bedrag van f 1916.92, of gemiddeld f 68.46 per geval. Evenals in het vorige jaar werd zoo veel mogelijk het steunen van kleine bedrijfjes in den vorm van bij- steun, tegengegaan. Aanvragers, die zooals uit het onderzoek bleek, naast handelsvoorschot verdere voorlichting noodig hadden, werden verwezen naar het Centraal Hulp- en Crediet- bureau. Bij genoemd bureau trad de heer L. J. Spier als vertegenwoordiger van onze instelling op. De samen werking met genoemd bureau was, evenals in vorige jaren, van prettigen aard. De verstrekte voorschotten varieerden van f 10. tot f 100.hiervan werd door 35 personen een bedrag van f 936.29 terugbetaald of gemiddeld f 26.75 per geval. Voor steun aan schippers kwamen 2 gevallen in aanmerking. Hiervoor werd f 24.uitgegeven. Voor ieder geval werden inlichtingen ingewonnen bij de Bevrachtings-Commissie te Zwolle. Afschuiving van steungevallen naar Zutphen op een wijze, dat verhaal mogelijk was, deed zich in het ver slagjaar niet voor. Wel vestigden zich, evenals in vorige jaren, verschillende gezinnen vrijwillig in onze gemeente, die eenigen tijd na hun vestiging armlastig werden en zich om steun meldden. Indien mogelijk werd Bijlage N. 43 in deze gevallen gesteund door middel van tewerkstelling. In 6 gevallen werden kleine zelfstandige reizigers geheel of gedeeltelijk geholpen aan een spoorwegabon nement. Hiervoor werd een bedrag van f 194., uitgegeven. Bedeeling in natura. De werkzaamheden van het „Brokkenhuis" werden per 1 September 1939 weer bij den dienst gevoegd en werd deze instelling weer als onderdeel van het Burger lijk Armbestuur beschouwd. Als secretaris werd aange wezen de ambtenaar van het bureau D. Bril. Het comité bestaat thans uit de volgende dames Mevrouw E. C. Jonker-Nierstrasz (presidente). Mevrouw Haak, Mevrouw Kroeb, Mevrouw Kreyenbroek, Mevrouw Lintvelt, Mevrouw Lutgerhorst, Mevrouw Spier, Mevrouw van der Vegte. Bij het overnemen van de administratie bleek, dat voor een belangrijk hooger bedrag was ingekocht, als het beschikbaar kassaldo toeliet. Derhalve moest door het Burgerlijk Armbestuur een Kasaanvulling van f 3125.87 worden verstrekt. Later kwamen er echter nog eenige oude rekeningen binnen tot een totaal be drag van f 94.13. Deze rekeningen werden rechtstreeks door ons bestuur betaald. Door de gemeente werd rechtstreeks f 2000.— in de kosten bijgedragen en was men dus voor verdere inkomsten geheel op giften van particulieren aangewezen. In totaal werd voor f 7572.21 aan goederen ingekocht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 149