Bijlage N. 38 J. Meulenbrugge, N. H. Diaconie, Voorzitter. Mevr. A. C. W. van Broekhuyzen-Schoneveld, Huishoudelijke voorlichting. Mevr. A. M. Behrens- Kamerling, Ver. voor Ziekenvoeding. Jhr. Mr. M. W. C. de Jonge, Centraal Hulp- en Crediet- bureau, (Penningmeester). J. F. Steemers, R.K. Armbestuur. J. Ruibing, Hic Jacet Robur. A. A. L. Tappers. Luthersche diaconie. L. van Veen, Burgerlijk Armbestuur. R. A. P. van der Woude, Pro Juventute. D. Mulder, toegevoegd, (Secretaris). Hiermede is na jarenlange moeite eindelijk een ver- eeniging tot stand gekomen, ten doel hebbende, door onderlinge samenwerking het werk van de plaatselijke instellingen van weldadigheid zoo doeltreffend mogelijk te maken, elkanders arbeid te leeren kennen en waar- deeren en door geregeld contact dubbele of onjuiste bedeeling te voorkomen. Door het laten houden van voordrachten en door onderlinge samensprekingen hoopt men tot het gestelde doel te geraken. Wij vertrouwen dat al de plaatselijke vereenigingen en instellingen zich bij de hierboven genoemde ver- eeniging zullen aansluiten; het kan hun arbeid op het zoo uitgebreide terrein van het maatschappelijk werk slechts ten goede komen. Steunaanvragen. In het verslagjaar werden er 1461 (vorig jaar 1618) verzoeken om steun of verhooging van steun ingediend. Hiervan werden 1072 geheel of gedeeltelijk toegestaan Bijlage N. 39 en 389 afgewezen. Vorig jaar waren deze cijfers res pectievelijk 1073 en 501. Het driemaandelijksch onder zoek overeenkomstig art. 29 4e lid, of verdere onder steuning noodzakelijk is, werd zooveel mogelijk toege past. Door de controleurs zijn ten behoeve van armen zorg 1995 rapporten opgemaakt en evenveel huisbe zoeken afgelegd. Bedeelden. Van het aantal bedeelden waren er 147 boven 50 jaar, terwijl 30 wegens ziekte, ongeval of invaliditeit door ons bestuur geholpen moesten worden, aangezien zij geen recht konden doen gelden op een der sociale verzekeringswetten. Het aantal bedeelden, dat meer duurzaam in zorg was, bedroeg 208; hiernaast werden ongeveer 110 personen bedeeld, die tengevolge van werkloosheid niet in de steunregeling konden worden opgenomen, of om andere redenen armlastig waren geworden. Evenals in het vorig jaar werden de mees ten van deze groep voor hun steun te werk gesteld, waar over op blz. 53 een nadere omschrijving wordt gegeven. In totaal bedroeg het aantal steunweken voor ge zinnen 4532 en voor alleenwonenden 1850. Het totale steunbedrag, dat werd uitgekeerd bedroeg f 48275.26, inclusief f 8090.48 steun in natura, waarvoor 3893 bonnen werden uitgeschreven. Het aantal bedeelden, gespecificeerd naar den duur der ondersteuning, leeftijd en godsdienstige gezindheid geeft naar nevenstaand overzicht het volgende beeld

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 147