1 Bijlage M. 18 De mechanische ladder van slechts 14 M. hoogte, aangekocht in 1916, voldoet niet meer. Bovendien wordt die ladder onbetrouwbaar. Het aanschaffen van een nieuwe blijkt noodig. Brandkranen. In 1939 zijn te Zutphen 3 nieuwe brandkranen aan gebracht, t.w. 1 op de Houtmarkt, 1 in de Korte Beukerstraat en 1 in de Nieuwstadskerksteeg. In Eefde werd het aantal brandkranen niet uitgebreid. Eind 1939 waren er te Zutphen 321 en in Eefde 24 brandkranen. De druk op de brandkranen was ruim voldoende. Het onderhoud berust bij de waterleiding. Het ont dooien en het bestrooien met landbouwzout bij sneeuw val zoomede het hakken van ijsbijten geschiedt door de brandweer. Alarmeeringsdienst. De telephoondienst bleef onveranderd. Defecten en storingen werden spoedig hersteld. De brandweer on dervond van de zijde der directie steeds veel medewer king en betuigt daarvoor langs dezen weg haar dank. De wekschellendienst met behulp van quick-apparaten is buiten werking gesteld. Deze apparaten waren on betrouwbaar en voldeden slecht. Er is verder een weksysteem aan den hoofdpost voor directen oproep van in de nabijheid daarvan wonende manschappen. Dit systeem voldoet goed. En ten slotte wordt in een bepaalde wijk, alwaar een aantal manschappen vrij dicht bij elkaar woont, het z.g. sneeuwbalsysteem toegepast. Bijlage M. 19 Branden. Er hebben in 1939 plaats gehad: a. binnen de gemeente Zutphen I b. in de naburige gemeente Gorssel 9 branden. Branden te Zutphen. De kleine binnenbranden kwamen voor in de perceelen: Hoornwerk (Ronk en Egthuizen), Rijkenhage 12, (H. Th. Leuverman), Bakkerstr. 16 (Mej. M. ten Bolscher), Vaaltstraat 11 (Wed. H. B. Sluijters), Weg naar Voorst (A. Gerritsen) en Polsbroek 205 (F. Hendriks). De groote binnenbrand had plaats op 13 Mei 1939 in de stoelenfabriek van J. W. A. Hendriks. Maanden. Schoorsteen branden. Binnen branden. Uitslaande brand. Motor rijtuigen. Buitengewone branden. 1 Opmerkingen. Kleine Groote Kleine Groote Januari 1 Februari 3 Maart 3 2 April 2 1 Mei 2 1 Juni 1 1 1 7 Juli 1 j Augustus 2 September 3 October 4 1 November 1 December Totaal 22 6 1 1 1 8

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 125