Bijlage M. 10 Bijlage M. 11 Ter voorkoming van schoorsteenbranden werd inde Zutphensche courant, „Huis aan Huis" en het Volks blad voor Gelderland in October 1939 een advertentie geplaatst, houdend kennisgeving dat ieder bewoner in gevolge artikel 112 der algemeene politieverordening verplicht is de(n) schoorsteen(en) eenmaal per jaar (vóór 1 November) te laten vegen. Burgemeester en Wethouders stelden in handen van den Brandraad om advies de volgende verzoekschiften ingevolge bouwverordening, hinderwet, politieverorde ning en bioscoopwet Bouw- en woningtoezicht. i Bevindingen met zoo noodig daaraan Gebouwen, enz. i a gegeven gevolgen. Vakschool voor meisjes. Museum in het Wijnhuis. Sint Walburgis-ziekenhuis. Perceel Bakkerstraat 16. Perceel Beukerstraat 27. Alsvoren. Perceel Broederenkerkpl. 1. Alsvoren. Perceel Diezerstraat 52. Alsvoren. Perceel Kr. Elleboogsteeg 9. Alsvoren. Perceel Kruisstraat 47. Alsvoren. Perceel Laarstraat 33. Alsvoren. Perceel Polsbroek 27. Alsvoren. Perceel Polsbroek 117. Alsvoren. Perceel Turfstraat 6. Alsvoren. Perceel Vaaltstraat 11 Alsvoren. Rijwielherstelplaats De leidingen, kranen en slangen ver- keeren in deugdelijken staat. De stopkraan in de voedingsleiding stond steeds afgedraaid. Gewe zen op deze verkeerde handeling, omdat daardoor bij een beginbrand niet terstond ingegrepen kan wor den. In overweging gegeven met het oog op grootere brandveiligheid de voe dingsleiding der brandkranen te doen veranderen. De bestaande brandleiding was con structief niet in orde. De gewenschte verbetering aangebracht. De rookgeleiding bleek niet te vol doen. Op aanzegging verbeterd. Markt 82. Omdat hier geregeld een auto ge plaatst werd, was het aanbrengen van luchtroosters, het zelfsluitend Gebouwen enz Bevindin9en met zo° noodig daaraan gegeven gevolgen. maken van een toegangsdeur naar boven, het verwijderen van een kachel, enz., noodzakelijk. De ge wenschte verbetering aangebracht. Hooibroei. Bezocht werden 135 hooiopslagplaatsen Direct brandgevaar werd niet ge constateerd. Te dicht opgestapeld hooi bij schoor stenen en rookkanalen werd op last verwijderd. Nog enkele malen moest waarschuwend worden opgetreden, terwijl bij niet voldoen proces-ver baal volgde. Naam v. d. verzoeker. Omschrijving. Advies van den Brandraad. Het aan het advies gegeven gevolg. E. j. Arends Geld. Tramwe gen N.V. Bouw schuurtje Vijfmor genstraat. Bouw garage a. d. Vij verlaan. Geen bezwaar. Aanbrengen luchtroosters; de lichtkappen voorzien

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 121