8 doeleinde van de restauratie, dieuitaesthetische overwegin gen ondernomen werd, van de hand gewezen worden, daar het niveau van een groot deel van den boventuin aan zienlijk opgehoogd zou moeten worden en voor be groeiing anders dan met gras ongeschikt zou worden. De kelder onder het koetshuis is als schuilplaats voor luchtgevaar onbruikbaar, daar de vloer die de kelder dekt, zeer onvoldoenden weerstand heeft. Drogenapstoren, Het is een vurige wensch van Regenten om bij gereedkomen van de restauratie van het Bolwerck den doorgang onder den Drogenapstoren voor verkeer te voet opengesteld te zien, zoodat mede van het steegje en de binnenplaats naast en achter het Bolwerck gelegen, die bijzonder aardige kijkjes bieden, gebruik gemaakt zal kunnen worden. Groenmarkt no. 5. De plannen tot restauratie van den gevel aan de Groenmarkt no. 5 konden dit jaar niet uitgevoerd worden. Wij hopen deze in 1940 ter hand te nemen. Andere monumenten maakten nog een onderwerp van besprekingen uit. Financiën. Het aantal donateurs daalde in geringe mate. De contributies beliepen f 160.75. Met genoegen maken wij melding van de belang stelling uit de burgerij, die Regenten bij de ondernomen werkzaamheden mogen ervaren. Wij spreken de hoop uit dat deze belangstelling zich ook in een sterke stijging van het aantal donateurs moge manifesteeren en ieder rechtgeaard Zutphenaar. die tot de uitgave van f 0.50, de jaarlijksche minimum contributie, in staat is, zich dit ofFer voor het behoud van Zutphen's glorie, zijn oude monumenten, zal getroosten. Bijlage K. 9 Betaling kan geschieden bij de N.V. H. Oyens en Zonen te Zutphen giro no. 35240 onder vermelding „rekening Wijnhuisfonds De subsidie van de Gemeente Zutphen bedroeg dit jaar weder f 1000. Zutphen, Maart 1940. De Regenten, C. E. STOLK, Voorzitter. M. w. C. DE JONGE, Secretaris. H. G. J. SCH1LLEMANS, Penningm G. J. H. WAGENER. H. KOERSELMAN. Bijlage K.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 112