Bijlage K. 6 Centrale verwarming. De aanleg van een centrale verwarmingsinstallatie gelijkvloers werd aanbesteed en aan de firma Deerns te Nijmegen gegund. Meubilair leeszaal. Met genoegen maken wij melding van de actie door het bestuur van de Openbare Lees zaal en Bibliotheek alhier tot het verkrijgen van mid delen om zich een passend meubilair en inventaris aan te schaffen bij de aanvaarding van het gelijkvloersche gedeelte van het Bolwerck in huur. Openlucht-museum. Plannen werden gemaakt om in den boventuin van het Bolwerck een openlucht-museum in te richten. Reeds zijn eenige belangrijke voorwerpen te dien einde geschonken en in bruikleen toegezegd. Zij die voor dit doel iets willen afstaan of dienaan gaande aanwijzingen kunnen doen, worden uitgenoodigd zich tot den secretaris te wenden. Geschenken. Het van de erven Wilbrenninck ontvangen terra-cotta beeld is van de verf ontdaan en door den beeldhouwer van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg, N. van der Schaft, gerestaureerd. Wij stellen ons voor dat het in de entree van het Bolwerck een zeer goed figuur zal maken. Van den Heer F. van Douwe alhier mochten wij een antieke arreslede ten geschenke ontvangen, die dankbaar werd aanvaard en die wij eveneens een plaats in de vestibule van het Bolwerck hopen te kunnen geven. Centrale bewaarplaats antieke voorwerpen. Re genten hebben zich met een circulaire gewend tot de architecten, aannemers, steenhouwers-, timmerlieden en smedenpatroons in Zutphen en omgeving, om mede werking te vragen voor het plan om in het Bolwerck Bijlage K. 7 een verzameling aan te leggen van voorwerpen van oudheidkundig en artistiek belang, die uit bouwwerken gesloopt worden of te voorschijn komen en bij her stelling of weder opbouw niet toegepast worden. Zoo noemen wij oude eiken deuren, oud beslag, smeedwerk, oudhoutsnij- en beeldhouwwerk, oude steenen frag menten van gebouwen of decoratiestukken, consoles en sleutelsstukken, gevelsteenen, uithangborden etc. etc. Doel van de verzameling is deze stukken om niet weer af te staan aan belanghebbenden, die bij restauratie s daarvan een uit artistiek oogpunt gerechtvaardigd ge bruik zouden willen maken en zoodoende door het scheppen van een centrale bewaarplaats verlies van dergelijke voorwerpen, die oogenschijnlijk vaak niet kostbaar doch in de praktijk soms zeer moeilijk te ver krijgen zijn, te voorkomen. Regenten staat daarbij voor oogen de op dit stuk te Amsterdam reeds geruimen tijd bestaande praktijk, die voor restaurateurs van groot nut is gebleken en waarvan thans een zeer geregeld gebruik wordt gemaakt. De centrale bewaarplaats is daar gevestigd in het Stedelijke Museum. De opzet is dat de voorwerpen gratis aangeboden en ook weder gratis uitgegeven worden. Het is echter mogelijk dat bij wijze van uitzondering bij aangeboden voorwerpen een geringe vergoeding gegeven en bij uitgifte vereischt zal worden. Ter vrije beslissing van het Bestuur blijft of de voorwerpen voor een bepaald doel beschikbaar gesteld zullen worden. Oorlogsziekenhuis en vluchtkelder. Een verzoek om een nood-ziekenhuis onder den tuin van het Bol werck in te graven moest wegens strijdigheid met het

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 111