Bijlage I. 16 Tentoonstellingen gehouden in het jaar 1939. Bijlage J. VERSLAG over het GEMEENTE-ARCHIEF te Zutphen in 1939. Ingevolge artikel 13 mijner instructie zend ik hierbij aan Uw College het verslag over het gemeente-archief in 1939. De toestand van de archiefbewaarplaats en die van de reddings- en brandbluschmiddelen bleef onveranderd. De materieele toestand van het archief is goed. Ik hoop in den loop van dit jaar de kleinere reparaties ter plaatse te doen verrichten, op de stukken de defini tieve nummering aan te brengen en ze in praktische omslagen en portefeuilles te bergen. In het afgeloopen jaar kwam de inventaris van het stadsarchief tot 1816 nagenoeg gereed. Mevrouw M. M. Doornink—Hoogenraad. litt. neerl. docta., in het bezit van het radicaal van wetenschappelijk archiefambtenaar der eerste klasse, toentertijd te De venter woonachtig, verleende mij gedurende vele maanden geheel belangeloos haar zeer gewaardeerde hulp bij de afwerking van den inventaris alsmede bij het vervaar digen van den index, zoodat het werk nu voltooid en persklaar is. Tot mijn groote voldoening heeft de Raad in zijn vergadering van 16 April 1940 het door Uw College gevraagde crediet, benoodigd voor de uitgave, toegestaan, zoodat binnenkort, naar ik hoop, met het drukken kan worden begonnen. Het is mijn bedoeling, om mij na de voltooiing van dezen inventaris te wijden aan het omvangrijke oud- Van 11 Februari 5 Maart. Tentoonstelling van de Ver. Pictura van Schilderijen door A. Zandleven, W. H. van der Nat, W. B. Tholen. W. Degouve de Nuncques. (coll. G. Nieuwenhuizen Segaar en H. P. Bremmer). Van 18 Maart—11 April. Tentoonstelling van Schilderijen door j. Hendriks te Arnhem. Van 24 juni—15 juli. Tentoonstelling van de Vereeniging Pic tura van Schilderijen door Jo Vergeer te Utrecht. Van 19 Juli—5 September. Tentoonstelling van Familie por tretten en Herinneringsstukken uit het legaat v. L. S. waaraan toe gevoegd zijn voorwerpen en archiefstukken, betrekking hebbende op deze Zutphensche regentenfamilie. Van 7—28 October. Tentoonstelling van de Ver. Pictura van Schilderijen, aquarellen en teekeningen uit Zutphensch particulier bezitCo Breman, Heyenbrock, Josep Israels, Isaac Israels, Willy Martens, Anton Mauve, Dirk Nijland, D. H. Stomps, G. van Het- tinga Tromp, J. Weissenbach, j. A. Zandleven, W. de Zwart. Van 11 November—2 December. Tentoonstelling van de Ver. Pictura van Schilderijen door Adamse, Rud. Bremmer, Jos. Croin, Fred. Deshayes, A. Egter van Wissekerke, Hayden, A. Herbin, Ina Hooft, D. Komter, j. Nieuweg, E. Pauw. Peguin, Radda, Edm. Sigrist, Th. Stiphorst, Tobeen. (Coll. M. Liernur, den Haag). Van 7 December—4 Januari. Gecombineerde tentoonstelling van de Ver. Pictura en de museum commissie. Schilderijen en aquarellen door de Fransche schilders Edouard Degaine, Radda, Sévérim en Tobeen. (Coll. Huinck en Scherjon te Amsterdam.)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 106