Bijlage I. 6 voor beide partijen bevredigende oplossing heeft gebracht. Van de verkregen portretten is dat van burgemeester Ernst van Löben Seis (1709—1777), geschilderd dooi den Gelderschen portrettist Gerrit Albertsvan de hand van den Zutphenschen pastellist Herman Thepass zijn die van Maurits Johan van Löben Seis (1770— 1819) en van zijn echtgenoote Catharina Zwanida Wil- brenninck, terwijl de olieverfportretten van schepen Maurits Dirk van Löben Seis (17291814 en van zijn echtgenoote Jacqueline Cornelia van der Muelen on miskenbaar toe te schrijven zijn aan den Zutphenschen schilder A. Kaldenbach. Een gevelsteen van zandsteen met wapen van Seis, afkomstig uit een huis in de Waterstraat, is een fraai stuk 17e eeuwsch beeldhouwwerk. Ook een raampje met gebrandschilderd glas in lood, samengesteld uit fragmenten van vensters, bevattende inscripties en den helm en het helmteeken van de familie Seis, dateerend uit het begin van de 17e eeuw, behoort tot het legaat. Aan de afdeeling zilver met stadsmerk van Zutphen konden weer eenige voorwerpen worden toegevoegd. Aangekocht werd een pot-pourri met deksel, gedateerd 6 K 1784 en met de initialen v.M. Waarschijnlijk is dit het meesterteeken van den Zutphenschen zilver smid Willem Carel van Meurs (geb. 1743) waar van bekend is, dat hij zilveren voorwerpen leverde aan de gemeente Zutphen. Een groentelepel met keur van Zutphen, vervaardigd door B. W. R. (Roessing) werd in bruikleen afgestaan door Mej. A. Wilbren- ninck. Van dezen zelfden B. W. R. werd een thee lepeltje, waarvan het eigenaardig gebogen lofje in vorm met dat van den groentelepel overeenkomt, geschonken door den Heer M. J. Premsela te Amsterdam. Bijlage I. 7 Ook dit jaar werden in de Hoven enkele oude voor werpen, opgegraven door tewerk gestelden bij de werk verschaffing, aan het museum afgestaan. Van den Heer A. J. Bax ontving het museum een door hem opgegraven console van zandsteen (manskop) dateerende uit de 15e eeuw, ten geschenke. Provisoren van het O. en N. Gasthuis gaven een 18e eeuwsche Friesche klok in bruikleen. De Heer J. H. Roes teen schonk een eikenhouten model vaneen ouderwetschen trekmangel. Een volledige lijst van de aanwinsten volgt hier achter. In 1939 werden 7 tentoonstellingen gehouden, waar van 4 door de Vereeniging Pictura en één tezamen met deze Vereeniging. In de maanden Juli en Augustus werd het legaat van Löben Seis in zijn geheel tentoongesteld en hieraan toegevoegd enkele voor werpen en archiefstukken betrekking hebbende op de Zutphensche tak van dit geslacht. Mej. W. E. Smelt, gemeente-archivaresse, was zoo vriendelijk hierbij haar hulp te verleenen. In het bestuur kwam dit jaar geen verandering. Herbenoemd werden door den Raad de Heer D. H. Jordaan, door „Zutphen Vooruit" ir. D. J. Bosman en door de Vereeniging de Graafschap de Heeren G. Langeler, B. Stegeman en H. Odink. Met ingang van 1 Mei werd aan den concierge J. Hom an bij het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd op zijn verzoek door Burgemeester en Wet houders eervol ontslag verleend. Gedurende 10 jaar heeft hij zijn taak met toewijding en nauwgezetheid vervuld. Bij het afscheid heeft de voorzitter der museum commissie in tegenwoordigheid van hare leden dit onder

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1939 | | pagina 101