Bijlage B. 16 De Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs hield ook in 1938 geregeld haar vergaderingen, in spoed eischende gevallen werd door het dagelijksch bestuur beslist. Op verzoek van B. en W. bracht zij wederom advies uit. De samenstelling der Commissie is als volgt Voor de Categorie ouders van kinderen die de lagere school bezoeken G. Fuhri Snethlage. J. Geesink. Voor de Categorie ouders van kinderen bij het bij zonder onderwijs L. van den Beukei. D. J. Jasper Focks. Voor de Categorie onderwijzers bij het openbaar onderwijs D. A. van Arragon. W. O. Eskes Jr. Voor de Categorie onderwijzers bij het bijzonder onderwijs J. de Zeeuw. A. A. M. Thiel. Voor de Categorie overige meerderjarigen H. W. Nijhof. P. Fluitsma. Hiermede bieden wij U aan het verslag over 1938, dat tevens ons laatste verslag is door opheffing van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Onzen dank aan de Hoofden van Scholen voor hun zeer gewaardeerde medewerking. D. A. VAN ARRAGON, Voorzitter. H. W. NIJHOF, Secretaris. Bijlage BI- JAARVERSLAG Kringschoolartsendienst, „Kring Zutphen", over het jaar 1938. De werkzaamheden gedurende het jaar 1938 zijn vlot verloopen en het programma is systematisch af gewerkt. Aan de houding der ouders en hoofden van scholen is te merken, dat de dienst op prijs wordt gesteld en volkomen in de schoolroutine is ingeschakeld. Bij mijne schoolbezoeken bleek mij, dat door de hoofden het ter inzage zenden van het verslag over 1937 ten zeerste op prijs was gesteld. Vele hoofden hebben de resultaten van het schoolonderzoek gebruikt voor een bespreking op de ouderavonden. Eindelijk is op de vergadering van de Sectie voor schoolgeneeskunde van de Vereeniging voor Sociale Geneeskunde een model jaarverslag goedgekeurd, zoodat over 1939 uniformiteit zal worden bereikt. Om op de hoogte te zijn van den toestand der 54 scholen, werden door mij van bijna alle scholen aan- teekeningen gemaakt van alle zaken, die met de school- hygiëne samenhangen. Kritiek tegenover de school hoofden werd hierbij vermeden en in dringende om standigheden mededeeling gedaan aan de bevoegde instanties. Gedurende dit verslagjaar werden minder kinderen onderzocht dan in 1937. Toen moest ik de verzuimde tijd inloopen, maar nu dit gelukt is, is het aantal nood zakelijke volledige onderzoeken tot het normale terug gebracht. Dit was ook noodig, daar langzamerhand allerlei andere werkzaamheden moeten worden in geschakeld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 55