62 van Duin, voorz., G. Waanders, seer., Korten- oever, penningm., M. Jurriëns, G. J. Lebbink, G. J. Kempers, J. L. Ewald, A. Arends en H. J. Wessels, leden, begon in October met het verzenden van aan vragen aan degenen die in de werkverschaffing en crisissteun zijn. Na ontvangst dier aanvragen kon be gonnen worden met de verdere afwerking en werd besloten per man en vrouw f 7.50 te rekenen en f 1 voor ieder kind, met dien verstande dat de verstrekte werkschoenen voor de helft in mindering zouden worden gebracht. Tevens werd besloten om gezinnen van 4 en meer personen te helpen en de kleinere gezinnen voor zoover daaraan behoefte was. Van het bedrag hetwelk beschikbaar was werd een gedeelte besteed voor aankoop van werkkleeding en dekens. Degenen, die van de aanwezige goederen niets konden gebruiken kregen een bon, evenals degenen die met de genomen goederen niet aan hun bedrag kwamen zij konden daarmede bij een winkelier hier ter stede hetgeen zij het hoogst noodig hadden koopen. Deze methode van werken blijkt beter te voldoen dan goederen in natura te nemen, omdat men dan met maten blijft zitten, die niemand gebruiken kan. Het aantal ingekomen aanvragen was 583 het aantal toegestane 416; het aantal afgewezen 167. Het beschikbare bedrag was f 4249.82; de uitgaven waren f 4247.42, zoodat gemiddeld per gezin is ge geven f 10.20. De spaarregeling, met een gering aantal begonnen, is thans zoover dat bijna allen die er aan kunnen deel nemen, dat ook doen. Hun aantal bedraagt 200. Het totaal bedrag der suppleties van Rijk en gemeente bedroeg f 1379.60. 63 Aan het verslag van het Comité Steun C over het jaar 1938 is het volgende ontleend Dank zij de vrijgevigheid der stadgenooten, die aan steun C hun gedragen kleeren en gebruikte huisraad afstonden, konden de dames dit jaar vele behoeftigen helpen. Van de opgehaalde goederen was de kwantiteit minder dan vorige jaren, maar de kwaliteit ontegen zeggelijk beter. Doordat de hoeveelheid opgehaalde goederen minder wordt en de vraag, vooral naar beddegoed, pakken, over jassen, mantels, jurken, ledikanten, grooter, moest men naar middelen uitkijken om zooveel mogelijk te kunnen doen. Dank zij verschillende bijdragen, collecte, het zoo goed koop mogelijk koopen, de medewerking van de jeug dige werkloozen bij het vervaardigen van matrassen, en de gift van de ledikanten door de David-Evekink- stichting konden velen worden geholpen. Tevens werd van de gemeente een bedrag van f 2000 ontvangen voor de te verstrekken schoolkleeding en kon het comité 770 schoolkinderen helpen aan jassen, pakjes, mantels, jurken en schoenen. Het aantal geholpen gezinnen be droeg 400. Voor de uitgegeven goederen wordt geen betaling meer gevergd, omdat degenen die er voor in aanmerking komen niets kunnen missen. Door samenwerking met het comité van huishoudelijke voor lichting kon veel gedragen kleeding worden veranderd en kwam ook dit den werkloozen ten goede en wordt versnippering voorkomen. Aan het verslag van het Crisis-comité A, vroeger het Deken- en Kleedingfonds, over 1938 ontleenen wij het volgende

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 36