Bijlage T. 34 Ingezonden monsters. Op verzoek van Justitie en Politie werden 29 monsters drank onderzocht ter handhaving van de Drankwet bovendien 7 monsters scheercrême, 3 monsters brood, 1 monster muizentarwe, 1 monster koekjes en 1 par tijtje kersen. De 42 klachten van Gemeentebesturen betreffen in het algemeen margarine, visch, vleesch in blik en groenten voor de werkloozen. Voor de militaire autoriteiten werden v.n. monsters brood en visch onderzochtvooral het brood liet nog al eens te wenschen over, omdat het te weinig droge stof bevatte of slecht doorbakken was, terwijl in den nazomer het brood meerdere malen moest worden af gekeurd wegens leng. Op verzoek van Gemeentebesturen, instellingen en particulieren, werden 47 monsters water onderzocht, waarvan 15 monsters op grond van het scheikundig of bacteriologisch onderzoek ongeschikt als drinkwater moesten worden verklaard. De bacteriologische controle van het water van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf van Zutphen was aan den dienst opgedragen de resultaten van het onderzoek gaven geen aanleiding tot het maken van opmerkingen. Voorde Nederlandsche Eierencentrale te Beekbergen werden wederom meerdere monsters advocaat, eigeel, mayonnaise e.d. onderzocht. Op verzoek van particulieren en naar aanleiding van ingekomen klachten werden 74 monsters van zeer uit eenloopenden aard onderzocht. Enkele van deze klachten gaven aanleiding tot het nemen van maatregelen, o.a. Bijlage T. 35 werd een partij koffieboonen afgekeurd wegens de aan wezigheid van witte verf. De kosten der onderzoekingen, welke buiten verband stonden met de uitvoering van de Warenwet, werden volgens de bepalingen van de daarvoor geldende ver ordening berekend en aan den dienst vergoed. In totaal werd hiervoor een bedrag van f 487 ont vangen. De Directeur van den Keuringsdienst van Waren in het gebied Zutphen, H. W. DE KRUIJFF.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 245