Bijlage T. 30 De gevonden afwijkingen bestonden in het algemeen uit de aanwezigheid van te veel meel en/of water bovendien werd in meerdere gevallen toevoeging van ondermelkpoeder geconstateerd, Een overzicht van de resultaten van het onderzoek geeft onderstaande tabel Boterhamworst 107 43 12 22 9 Leverworst 75 40 40 Leverpastei 199 37 6 31 Gekookte worst 83 30 21 5 4 Bakleverworst 5 2 2 Toebereid gebrade n gehakt 29 13 13 Rolpens 1 Versche worst 1 Plockworst 1 -- Tengevolge van bovenstaande bevindingen werden 118 waarschuwingen verzonden en werd 11 maal proces verbaal opgemaakt, terwijl aan den handel werden onttrokken 6 partijen boterhamworst, in totaal 1272 blikken, 26 partijen leverpastei, in totaal 643 blikjes en 1 partijtje gekookte worst. Kunstmatige kleurstof werd in de worstmonsters éénmaal aangetroffen voor deze overtreding werd proces-verbaal opgemaakt. Op de bemonsterde bouillonblokjes behoefde slechts een enkele maal aanmerking te worden gemaakt n.l. omdat ze te weinig vleeschbestanddeelen bleken te bevatten. Door de keurmeesters werden ter plaatse afgekeurd Bijlage T. 31 9 partijen van tot deze groep behoorende waren w.o. een partij van 148 kg bouillonpasta en 1 partij, be staande uit 425 bouillonblokjes. Water. (18 monsters). Het water in gebruik bij melkverkoopers, bakkers en consumptieijsbereiders werd, indien hiertoe aanleiding bestond, scheikundig en bacteriologisch onderzocht. Alle genomen monsters bleken aan de eischen, aan gebruikswater gesteld, te voldoen. Andere eet- en drinkwaren (97 monsters). a. Eieren. In het afgeloopen jaar heeft het toezicht op de eieren, welke werden aangevoerd op de veilingen en opslagplaat sen, door gebrek aan keurmeesters minder veelvuldig plaats gevonden dan andere jarendaarentegen is de controle op de eiermarkten en in de winkels niet verminderd. Bij deze inspecties is 136 maal aanmerking gemaakt wegens vuilschaligheid, 4160 eieren werden door de keurmeesters van het stempel „2e soort voorzien, ter wijl 3 maal proces-verbaal werd opgemaakt wegens het ten verkoop in voorraad hebben van ongestempelde vuilschalige eieren. Bovendien werden verschillende partijen eieren ge schouwd, waarbij 12 maal aanmerking moest worden gemaakt, omdat de luchtkamer te groot was. b. Handel in wild en gevogelte. In het algemeen zijn de poeliersbedrijven, waarop een geregeld toezicht kan worden uitgeoefend, vrijwel in orde bevonden. De handel in levend pluimvee (v.n. kippen) geeft nogal eens reden tot klagendit was in het verslagjaar Aantal monsters Afgekeurd wegens Soort. onderzocht afgekeurd, te veel teveel onder meel. vocht, melk poeder

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 243