Bijlage T. 28 aan de gestelde eischen; 1 aanduiding was niet geheel juist. Van de 34 monsters chocolademelk en -ondermelk waren 2 bedorven en bevatte 1 te weinig melkvet. Op de 10 monsters „diversen" behoefde geen aan merkingen te worden gemaakt. Voor alle geconstateerde afwijkingen werden waar schuwingen verzonden, terwijl 1 proces-verbaal werd opgemaakt wegens den verkoop van melkyoghurt als yoghurt. Specerijen en zout. (122 monsters). Ook dit jaar werden nogal eens beschimmelde spece rijen aangetroffendit was 27 maal het geval met zwarte peper, 1 maal met witte peper, 4 maal met notemuscaat, 1 maal met gemalen anijszaad. Eén monster saffraan bleek spinsels te bevatten. In totaal werden om bovengenoemde redenen 35 partijen, ongeveer 80 kg aan den handel onttrokken. Door de keurmeesters werden 105 partijtjes, in totaal 126.7 kg vernietigd. Spijsoliën en spijsvetten, (132 monsters). Enkele monsters raapolie en boterolie waren met andere oliesoorten vervalscht, terwijl van 1 monster slaolie de zuurgraad te hoog was. Van 3 monsters margarine was het vochtgehalte te hoog, terwijl 2 monsters melange te weinig boter bleken te bevatten. Bakkersolie voor het insmeren van bakplaten bleek 4 maal minerale olie te zijn en 1 maal ricinusolie. In totaal werden 9 waarschuwingen gezonden en 50 liter minerale olie teruggezonden. Bijlage T. 29 Suikers, stropen en honing. (115 monsters). De onderzochte monsters suiker, stropen en honing voldeden aan de gestelde eischen. Steeds meer schijnt er toe overgegaan te worden om onder de aanduiding keukenstroop betere stroopsoorten te verkoopen, die voldoen aan de eischen, welke aan huishoudstroop of suikerstroop zijn gesteld. 6 monsters vanillesuiker hadden een te laag gehalte aan vanilline1070 pakjes werden aan den handel onttrokken. De keurmeesters keurden ter plaatse af 2 partijen, totaal 3 kg. Visch en vischwaren. (11 monsters). De in winkels, op markten of op straat ten verkoop voorhanden visch werd regelmatig gecontroleerd. Op het laboratorium werden verder 11 monsters visch en vischwaren onderzocht, waarvan 4 ondeugdelijk bleken te zijn. Bij controle ter plaatse werden 142 partijen afgekeurd, in totaal 2383.25 kg wegende, waaronder 13 partijen, varieerend van 22.5 tot 255 kg, 1 partij kabeljauw van 550 kg en 1 kantje haftng. Wegens het ten verkoop in voorraad hebben van ondeugdelijke visch werden 7 processen-verbaal op gemaakt 2 maal geschiedde dit tegen vischverkoopers, die hun visch op de markt niet voldoende tegen ver ontreiniging hadden afgedekt. Vleeschwaren en -extracten. (527 monsters). Van de onderzochte monsters vleeschwaren voldeden vele niet aan de gestelde eischen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 242