Bijlage T 26 c. te hoog vriespunt3 d. te weinig vet in de droogrest6 e. vuil andere redenen12 In totaal werden 3 strafvervolgingen ingesteld n.l. 2 maal wegens den verkoop van gepasteuriseerde melk met te veel kweekbare micro-organismen en 1 maal wegens de aanwezigheid van toegevoegd water en een procentisch vetgehalte der droogrest lager dan 24. c. Gesteriliseerde melk. De in het gebied verkochte gesteriliseerde melk wordt practisch geheel bereid door buiten het gebied Zutphen gelegen inrichtingende bereiding dezer waar is dien tengevolge aan onze controle onttrokken. In totaal werden 108 monsters onderzocht; in 1 hiervan was het procentisch vetgehalte der droogrest te laag 28 monsters waren niet steriel. Éénmaal werd proces-verbaal opgemaakt wegens den verkoop van gesteriliseerde melk, welke kiemen bevatte. d. Beter gewonnen melk. Door enkele bedrijven in het keuringsgebied wordt dit product in flesschen in den handel gebracht. De betrokken bedrijven zijn door den dierenarts gecon troleerd, waarbij op één bedrijf een vrij belangrijk aantal koeien bleek te lijden aan uierstreptomycose. In totaal werden 23 monsters onderzocht. In 1 hiervan was het procentisch vetgehalte der droogrest lager dan 24 2 monsters bevatten mastitisstreptococcen, in 3 was het aantal kweekbare micro-organismen grooter dan 50000 per cm3, in 3 monsters werd de aanwezigheid van B. coli in 1 cm3, in 2 monsters in 0.1 cm3 aangetoond. Bijlage T. 27 e. Schoolmelk. Enkele inrichtingen bereiden z.g. voorgepasteuriseerde schoolmelk in 1 j 1. fleschjes, welke melk zonder verdere verhitting door de kinderen wordt genuttigd. Deze melk ondergaat slechts een moment-pasteurisatie en wordt op een temperatuur van ongeveer 40° C in flesschen getapt om hoogstens 1 a 2 uren, nadat de pasteurisatie heeft plaats gevonden, te worden genuttigd. Het gevolgde procédé is uiteraard geen afdoende waarborg voor het volkomen dooden van eventueele pathogene micro-organismen en tegen de kans op her infectie na de pasteurisatie. Van de 15 onderzochte monsters bleken er 2 een grooter aantal kweekbare micro-organismen dan 25000 per cm3 te bevatten, terwijl in 4 monsters de aanwe zigheid van B. coli in 1 cm3 en in 1 monster in 0.1 cm3 werd aangetoond. f. Karnemelk. Van de 1267 onderzochte monsters karnemelk vol deden er 84 niet aan den eisch, dat het gehalte aan vetvrije droogrest ten minste 7.3 moet bedragen7 maal werd hiervoor een proces-verbaal opgemaakt. In de overige gevallen werd eene waarschuwing gezonden. g. Melkproducten. De 26 monsters slagroom en room voldeden aan de gestelde eischen. Van de 8 monsters melkpap was 1 bedor ven, terwijl 1 van een onjuiste aanduiding was voorzien. Van 59 monsters karnemelkspap bevatte 1 te weinig karnemelk, 1 monster was gistend en 1 onjuist aangeduid. De 14 monsters yoghurt en melkyoghurt voldeden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 241