Bijlage T. 18 stelling van roomborstplaat met het resultaat, dat de hoeveelheid aanwezig melkvet van 0.5 tot ruim 15 uiteen liep. Ander vet dan botervet werd in de mon sters roomborstplaat niet aangetroffen dit was wel het geval in roomtruffels, waarvan enkele monsters zelfs totaal geen melkvet bleken te bevatten. Naar aanleiding van bovengenoemde overtredingen werden 55 waarschuwingen verzonden en enkele partijen in beslag genomen, waaronder 2 partijen koeken, in totaal 3800 stuks. Groenten, vruchten en zaden. (22 monsters). Wegens den verkoop van bedorven spercieboonen, welke in een inmaakvat aanwezig waren, werd proces verbaal opgemaakt, terwijl de inhoud van 24 stuks gebolleerde blikken, bevattende verschillende groenten, bedorven bleek te zijn en vernietigd werd. Voorts bleek, dat een partij dadels met lijnolie was behandeld, z.g. ter opmaking ook deze voorraad werd aan den handel onttrokken. De keurmeesters keurden ter plaatse 121 partijen af, in totaal 430.1 kg. Waren, vallende onder het Jam-limonadebesluit (725 monsters). Van de onderzochte monsters jam en huishoudjam hadden resp. 1 en 18 monsters een te hoog vocht gehalte, terwijl 1 monster huishoudjam te weinig suiker bleek te bevatten. Van de 74 onderzochte monsters vruchtensappen hadden 3 monsters bessensap een te laag extractgehalte. Enkele monsters vruchten op sap voldeden niet geheel aan de gestelde eischen wegens de aanwezigheid van een niet toegelaten conserveermiddel. 20 monsters Bijlage T. 19 limonadesiroop, 9 monsters limonettesiroop, 5 limonade gazeuse, 2 alcoholvrije likeur en 1 monster pudding, saus hadden een te laag suikergehalte. Er werd wederom een partijtje saccharinehoudende limonade gazeuse aangetroffen. Enkele partijtjes huishoudjam, vruchtensap, limonade siroop en limonade gazeuse werden afgekeurd wegens de aanwezigheid van schimmel. Van de 94 onderzochte monsters spuitwater bevatten 23 aanzienlijke hoeveelheden lood en/of zink; ook in 2 monsters limonade gazeuse werd lood aangetroffen. Van de 18 onderzochte monsters chocoladepasta en huishoudchocoladepasta bevatten 2 monsters een veel te hoog gehalte aan conserveermiddel3 monsters waren zóó afwijkend van samenstelling en van een dergelijk minderwaardige kwaliteit, dat de partijen, waarvan de monsters afkomstig waren, met toestemming van de winkeliers werden vernietigd. In totaal werden 61 schriftelijke of mondelinge waar schuwingen gegeven en werd 3 maal proces-verbaal opgemaakt n.l. 1 maal wegens het bij herhaling af leveren van limonadesiroop met een te laag suiker gehalte en 2 maal wegens den verkoop van limonade gazeuse met een te laag suikergehalte. De keurmeesters keurden ter plaatse 21 partijen van tot deze groep behoorende waren af, bestaande uit 9 potjes en 7.8 kg huishoudjam, 10 potjes jam, 20 ff alcoholvrije likeur, 13 liter limonadesiroop, 10 potjes chocoladepasta, 159 liter appelmoes, 5 kg appelstroop en 21 ff limonade gazeuse. Kaas. (32 monsters). Slechts één van de monsters had een lager vetgehalte in de droge stof dan de aanduiding op de kaas aangaf,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1938 | | pagina 237